از طراحی تا اجرای رویای شما با معماری زال

شرکت معماری زال با بیش از 7 سال سابقه در طراحی و اجرای انواع پروژه های ساختمانی و پیشرو در مدل سازی دقیق برای اجرا با به روز ترین نرم افزارهای معماری،مفتخر به ارایه تمامی خدمات در تمامی شاخه های ساختمانی می باشد.

طراحی نما به سبک گروه معماری زال

طراحی نما ویلاباغ متناسب با سلیقه و بودجه شما

بعد از عقد قرار داد طراحی نما با شرکت معماری زال، طراحان و معماران شرکت معماری زال با هماهنگی کارفرما از شرایط پروژه بازدید خواهند کرد تا متر و برآورد دقیق از پروژه بگیرند. ابعاد پنجره ها،ورودی و موقعیت ساختمان عناصری هستند که در طراحی نما بسیار تاثیر گذار می باشند که قبل از شروع طراحی نما باید مورد بررسی قرار گیرند تا طرح نما به صورت دقیق و با نورپردازی ایده آل انجام شود.

تفاوت طراحی ویلا با گروه معماری زال

بازدید و مشاوره رایگان

بازدید و مشاوره رایگان

zalarc icon 1

مدل سازی دقیق طراحی نما

متخصص در تمامی رشته های ساختمان

طراحی 3d نما با بالاترین جزئیات گرافیکی

حداکثر دقت و ایمنی در نظارت و اجرا

متعهد به کارفرما

طراحی نما ویلا باغ

طراحی نما ویلا باغ به عنوان راهکار اولیه تعامل بصری با ملک عمل می کند و تأثیر قابل توجهی در شناخت آن دارد. از این رو به این جنبه توجه دقیقی شده است. در معماری معاصر، ما شاهد طیف متنوعی از سبک های به کار رفته در طراحی نمای باغ ویلاها در سبک های مختلف هستیم که هر کدام دارای ویژگی ها و کاربردهای منحصر به فردی هستند.

طرح نمای ویلا باغ

نمای ساختمان ویلا باغ طیف وسیعی از سبک ها از جمله طرح های کلاسیک، مدرن و دوبلکس را ارائه می دهد. بسیار مهم است که تاکید شود که هنگام انتخاب طرح نمای ویلا باغ، باید با موضوع کلی معماری هماهنگ باشد. عدم دستیابی به این هماهنگی ممکن است منجر به ظاهر شدن نما به صورت پوسته ای جدا شده از جوهر ویلا شود. این نکات اهمیت حیاتی انتخاب دقیق نمای ویلایی مناسب را نشان می دهد.

تشخیص این نکته ضروری است که طراحی نمای بیرونی باغ ویلا با ساختمان های اداری یا مسکونی متفاوت است. برای اطمینان از انتخاب و اجرای صحیح نما، باید ماهیت متمایز یک ویلا را در نظر داشت. در ادامه از شما دعوت می کنیم تا به انواع طراحی های نمای ویلا عمیق تر بپردازید و بینش ارزشمندی را در مورد فرآیند انتخاب نمای مناسب به دست آورید.

تفاوت طراحی نمای باغ ویلا و نمای ساختمان شهری

تمایز اولیه بین یک ویلا و سایر سازه‌های مسکونی در مساحت زمین گسترده و فضاهای باز اطراف آن نهفته است که عرض زمین بیشتری را برای طراحی خلاقانه نمای ویلا باغ فراهم می‌کند. در اصل، یک ویلا فارغ از محدودیت های ابعادی است و هیچ محدودیتی برای اجرای نمای آن اعمال نمی شود.

هنگام ایجاد طراحی ویلا، تمرکز اغلب بر روی استفاده از فضا و جذابیت منظره آن است. ویلاها عمدتاً برای گذراندن اوقات فراغت و آرامش در نظر گرفته شده اند که باعث می شود زیبایی ظاهری نمای ویلا باغ مکمل این هدف باشد در نظر گرفته شود. برعکس، هنگام طراحی ساختمان های مسکونی در محیط های شهری، به دلیل نیاز به اجتناب از نماهای حجیم، انتخاب ها محدود می شود.

در حوزه طراحی ویلا، هیچ یک از این محدودیت‌های ذکر شده برای ساختمان های شهری در هنگام ساخت ویلا اعمال نمی‌شود. طراحان از آزادی ترکیب عناصر مختلف منظره، نما و طراحی داخلی برخوردار هستند.

یکی دیگر از تفاوت های قابل توجه بین طراحی نمای باغ ویلا و نمای ساختمان شهری معاصر از تراکم جمعیت رایج در شهرها ناشی می شود. در نمای ساختمان‌های مسکونی شهری، محدودیت‌ها به دلیل تعداد محدود سطوح قابل مشاهده – معمولاً یک یا دو سطح است – به وجود می‌آیند، زیرا نما اغلب توسط ساختمان‌های مجاور مسدود می‌شود. این محدودیت ذاتی فرآیند طراحی نما را پیچیده می کند. در تضاد کامل، محیط وسیع یک ویلا، تجمل خلاقیت نامحدود را به طراحان می‌دهد و به آنها کنترل کامل بر تمام جنبه‌های نمای ویلا باغ و ابعاد نمای بیرونی ویلا رو به باغ را می‌دهد.

علاوه بر این، تمایزات به چارچوب نظارتی حاکم بر طراحی معماری گسترش می یابد. استانداردهای توسعه شهری معیارهای خاصی را در ساخت و ساز ساختمان شهری تحمیل می کند که جنبه هایی مانند طراحی، ابعاد، مصالح، ارتفاع و غیره را در بر می گیرد. این قوانین سختگیرانه برای مناطق شهری وجود دارند اما در زمینه طراحی نمای ویلا باغ هیچ محدودیتی ندارند.

نمای باغ ویلا مدرن

در سال های اخیر سبک نمای باغ ویلا مدرن محبوبیت قابل توجهی پیدا کرده است و به دلیل متفاوت بودن سبک معماری از سایر نمای ساختمان های شهری متمایز شده است. ویلاهای دارای نمای مدرن اغلب به عنوان ساده بودن و در عین حال از نظر زیبایی ظاهری بسیار زیاد و مورد پسند عموم مردم در نظر گرفته می شوند که بر جذابیت آنها می افزاید. این رویکرد مرتبط با معماری به طور قابل توجهی به محبوبیت فزاینده نمای ساختمان ویلا باغ مدرن در بین صاحبان محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

جالب اینجاست که علیرغم محبوبیت، طرح نمای ویلا باغ مدرن لزوماً نیاز به زمان یا منابع مالی گزافی ندارد. این سبک نما بدون دستورالعمل های سفت و سخت عمل می کند و می تواند با اشکال مختلف نمای باغ ویلا سازگار شود. خلاقیت نقشی اساسی در اجرای آن ایفا می کند و اغلب از شیشه در طراحی آن استفاده می شود. قابل ذکر است که بتن اکسپوز یکی از مصالح رایج در ویلاسازی مدرن است و برخلاف تصور رایج، نصب و اجرای آن نسبتاً ساده است.

ماهیت طراحی نمای ویلا باغ مدرن حول سادگی و مینیمالیسم می چرخد و عمداً از تزئینات و عناصر پرزرق و برق دوری می کند. مواد مورد استفاده در ساخت نماهای مدرن ویلایی عمدتاً از مواد خلاقانه و صنعتی تشکیل شده است که در بخش های بعدی به تفصیل توضیح داده خواهد شد. این سبک طراحی همچنان طرفداران زیادی را در سراسر جهان به خود جذب کرده است که دائما در حال افزایش هستند و به عنوان مدرن ترین و پیشرفته ترین سبک در طراحی نمای باغ ویلا می باشد.

 نمای ویلا باغ کلاسیک

محبوبیت پایدار نمای باغ ویلا کلاسیک از دوران معاصر فراتر رفته و از جایگاهی خوبی در تاریخ معماری ایران برخوردار است. نماهای کلاسیک به دلیل ویژگی های متمایزشان، مانند استفاده دقیق از ستون های متقارن، به طور گسترده ای شناخته شده و مورد قدردانی قرار می گیرند. این نماها اغلب شامل مجسمه‌های کلاسیکی هستند که در کنار ورودی و پنجره‌های چوبی پرآذین قرار گرفته‌اند که به جذابیت جاودانه آن‌ها کمک می‌کند.

انتخاب طراحی نمای ویلا باغ کلاسیک ، حسی از شکوه و عظمت را به شما القا می کند، که به طور مشخص با سادگی سبک های مدرن در تضاد است. این باعث زیبایی شناسی باشکوه و فریبنده می شود.

یکی دیگر از گزینه های مورد علاقه افراد برای طراحی نمای ویلا باغ، سبک رومی است، که به ویژه برای ویلاهای بزرگ و مجلل مناسب است، زیرا هاله ای از ثروت و اشرافیت را در خود دارد. نماهای سبک رومی دارای تزیینات مجلل از جمله ستون ها، مجسمه ها و تاج های تزئینی است. مصالحی که معمولا در نماهای کلاسیک به کار می روند شامل سنگ مرمر، تراورتن و عناصر مشابه است. با این حال، برخی از صاحبان ویلا ممکن است سبک کلاسیک را با رویکردی ساده تر و مینیمال ترجیح دهند. در چنین مواردی، می توان از طرح نمای نئوکلاسیک استفاده کرد، در حالی که از تزیینات ستون و کناره پرهیز کرد و ظاهری ساده تر و در عین حال ظریف تر به دست آورد.

نمای ویلا باغ نئوکلاسیک

برای کسانی که به دنبال حد وسطی بین شکوه طراحی کلاسیک و سادگی رویکرد مدرن هستند، سبک نئوکلاسیک جایگزینی زیبا و متعادل را برای نمای ویلا باغ ارائه می دهد.

طراحی نئوکلاسیک از زیبایی شناسی کلاسیک الهام می گیرد اما از مواد و روش های ساخت و ساز معاصر استفاده می کند. این ترکیب منجر به طراحی می شود که ظرافت معماری کلاسیک را حفظ می کند و در عین حال از امکانات و مصالح ساخت و ساز مدرن بهره می برد.

در سبک نئوکلاسیک، بر خلاف رویکرد کلاسیک سنتی، هیچ محدودیت شدیدی در انتخاب متریال وجود ندارد. این انعطاف‌پذیری به شما اجازه می‌دهد تا از طیف گسترده‌ای از مواد استفاده کنید و آزادی خلاقانه‌تری در انتخاب‌های طراحی خود به شما بدهد.

ویژگی بارز سبک نئوکلاسیک در طراحی نمای باغ ویلا، تاکید بر اشکال هندسی و متنوع است. این رویکرد به طراحی های باغ ویلا، جذابیت بصری و تطبیق پذیری آنها را افزایش می دهد.

نمای ویلا باغ روستایی

خانه های روستایی دارای جذابیت منحصر به فردی هستند که سلیقه افراد زیادی را در بر می گیرد و حس آرامش را برمی انگیزد و خاطرات ماندگاری را ایجاد می کند. این سبک طراحی متمایز راه خود را در طراحی‌های نمای ویلا باغ پیدا کرده است و در نتیجه ویلاهایی با محیطی آرام، دنج و صمیمی به وجود می‌آیند که همه به لطف زیبایی‌شناسی روستایی‌شان است.

برای القای نمای باغ ویلا با سبک روستایی، باید عناصر الهام گرفته از طبیعت را در خود جای داد. مهمترین این عناصر چوب است که در طراحی نمای روستایی نقش اساسی دارد. گرما و بافت ارگانیک چوب برای دستیابی به نمای روستایی و جذاب مرتبط با معماری روستیک ضروری است.

نمای ویلا باغ آجری

یکی دیگر از گزینه های مهم برای تزیین نمای ویلا باغ، استفاده از آجر است. هنگام در نظر گرفتن این نوع نما، مهم است که بدانیم آجر در بین بهترین مصالح ساختمانی به کار رفته در مراحل مختلف ساختمانی قرار می گیرد.

آجرها دارای خواص عایق صدا و حرارت قوی هستند. استفاده از آجر برای نمای ویلا باغ به طور موثر مانع از عبور گرما و صدا می شود و به محیط زندگی راحت تر کمک می کند. نمای آجری را می توان یکی از بادوام ترین و مقاوم ترین سبک های نما دانست که با دوام استثنایی و مقاومت بالا در برابر سایش و پارگی مشخص می شود.

نمای ویلا باغ سنگی

استفاده از سنگ برای تزیین نمای باغ ویلاها انتخابی جاودانه و ماندگار بوده است. اگرچه یک ماده جدید نیست، اما استحکام پایدار آن ارتباط خود را در طراحی های مدرن ویلا از جمله ویلا باغ و بسیاری از سازه های دیگر حفظ کرده است.

سنگ مورد استفاده برای طراحی نما معمولاً ضخامت قابل توجهی دارد و بی نظمی های طبیعی سطح آن ظاهری متمایز و برجسته ایجاد می کند. نماهای سنگی دارای تنوع گسترده ای هستند و طیف گسترده ای از سنگ ها را در رنگ های مختلف برای تحقق طرح های نماهای متنوع و فریبنده ارائه می دهند.

نمای ساختمان باغ ویلا شیشه‌ای

نمای ویلا باغ شیشه ای یکی دیگر از انتخاب های جذاب برای تزئین نمای ساختمان ویلا باغ است. شیشه یک جنبه مدرن و زیبا به ظاهر طرح نمای ویلا باغ القا می کند.شیشه را می توان به طور مستقل یا همراه با مواد دیگر مورد استفاده قرار داد و تنوع در طراحی را ارائه می دهد. استفاده از شیشه در نما نیز روند ساخت نمای بیرونی باغ ویلا را تسریع می کند. توصیه می شود هنگام انتخاب نمای شیشه ای به طراحی جذاب تراس توجه کافی داشته باشید که زیبایی بصری کلی طراحی نمای ویلا باغ را هماهنگ می کند.

نمای بیرونی باغ ویلا

نمای ساختمان ویلایی یک طبقه

نمای ویلا باغ های یک طبقه که عمدتاً در مناطق حومه شهر و روستا قرار دارند، اغلب از سبک معماری مدرن برای نمای خود استفاده می کنند. این ویلاها معمولاً زمین هایی با مساحت نسبتاً کوچکتر را اشغال می کنند. به دلیل ساختار یک طبقه آنها، نمای بیرونی این ویلاها از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا نمایان تر است.

نمای ساختمان باغ ویلا

نمای ساختمان ویلا باغ دوبلکس

وقتی صحبت از طراحی نمای ویلا باغ های دوبلکس می شود، ترکیب عناصر عمودی می تواند جذابیت بصری آنها را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.بهترین ویژگی سبک طرح نمای ویلا باغ های دوبلکس در موقعیت زمین های عریض می باشد زیرا ارتفاع عمودی ویلا تناسب خوبی برقرار می کند. سبک معماری مینیمالیستی برای طراحی نمای مدرن باغ ویلا بسیار مناسب است، زیرا از جزئیات بیهوده جلوگیری می کند و زیبایی مدرنی به طرح نمای ویلا باغ می بخشد. علاوه بر این، می توانید رویکرد طراحی مینیمالیستی را به دکوراسیون داخلی خانه دوبلکس ایجاد کنید تا ظاهری منسجم و معاصر داشته باشید.

یکی دیگر از گزینه های مناسب برای نمای ویلاباغ های دوبلکس، استفاده از طراحی نمای شیشه ای است که ظاهری متمایز و شیک به طراحی نمای ویلا باغ شما می بخشد و آن را به شکلی خاص متمایز می کند.

طراحی نما ویلا باغ با چوب

چوب یک متریال محبوب برای طراحی نمای ویلا باغ است، به ویژه در مناطق شمالی کشور که به راحتی در دسترس است. با این حال، در برخی دیگر از نقاط کشور، به دلیل دسترسی محدود و هزینه های بیشتر مرتبط با چوب، استفاده از آن برای نمای ساختمان باغ ویلا ممکن است کمتر رایج باشد. گنجاندن چوب در طراحی نمای باغ ویلا، محیطی دنج ایجاد می کند و شکوه و زیبایی کلی ویلا باغ را بالا می برد.

صرف نظر از سبک معماری انتخاب شده، انواع مختلفی از چوب، مانند چوب چوب مصنوعی یا چوب پلاستیکی با طرح های منحصر به فرد، می تواند در طراحی نمای ویلا باغ استفاده شود که تطبیق پذیری در دستیابی به جلوه های زیبایی شناختی مختلف را ارائه می دهد.

طراحی نما باغ ویلا با بتن یا سیمان

در طراحی نمای ویلا باغ های معاصر، بتن به دلیل تطبیق پذیری سازه ای از اهمیت قابل توجهی برخوردار شده است. بتن انعطاف‌پذیری را برای ترکیب ویژگی‌های دلخواه ارائه می‌دهد و امکان طراحی‌های سفارشی و منحصربه‌ فرد را فراهم می‌کند.

استفاده از بتن می تواند منجر به صرفه جویی در هزینه در ساخت و ساز شود. با این حال، برای افزایش جذابیت زیبایی یک نمای ویلا باغ برای سبک های مدرن و مینیمال، استفاده از طراحی خلاقانه و عناصر تزئینی که تأثیر بصری آن را تقویت می کند، بسیار مهم است. ترکیب بتن با سایر مواد مانند سنگ و چوب نیز می تواند به جذابیت بصری نما کمک کند. بتن اغلب در سبک های معماری مدرن مورد استفاده قرار می گیرد و با اخلاق طراحی معاصر معماری هماهنگ است.

نمای ویلا باغ همکف

ویلاهای همکف یا مسطح در بیشتر شهرهای شمالی کشور رواج دارند که کیفیت بیشتر زندگی را در خارج از زندگی شهری را ارائه می دهند. بسیاری از نمای ساختمان ویلا باغ های طبقه همکف دارای سقف های شیروانی هستند و سبک معماری مدرنی را اتخاذ می کنند که با هزمان با ظاهر زیبای خود کاربرد فراوانی برای زندگی کردن در روزهای تعطیل به دور از مناطق شهری بزرگ برای افراد فراهم می کند.

سبک کلاسیک کمتر در طراحی نمای ویلاباغ های همکف استفاده می شود، زیرا هدف آن بیشتر بر عملکرد و کارایی متمرکز است و نیاز به تجملات ندارد. سبک نمای کلاسیک یا رومی ممکن است تداعی کننده فضاهای شهری باشد که برخلاف فضای مطلوب برای این مناطق روستایی است. انتخاب متریال برای نمای باغ ویلا های همکف تحت تأثیر شرایط آب و هوایی خاص منطقه است و اطمینان حاصل می کند که آنها برای مقاومت در برابر آب و هوای محلی مناسب هستند.

سوالات متداول طراحی نمای ویلا باغ

ابتدا شما از طریق شماره ثبت شده تماس می گیرید یا از طریق پنجره مشاوره درخواست طراحی نمای ویلای باغ خود را ثبت می نمایید. با توجه به اطلاعات داده شده در رابطه با شرایط پروژه طراحی نمای باغ ویلا کارشناسان مبلغ پیشنهادی را به شما ارایه می دهند. قبل از شروع فرایند طراحی نما ویلا باغ شما موظف هستید قسمتی از هزینه طراحی را به صورت پیش پرداخت واریز کرده و سپس معماران طراحی نمای ساختمان ویلا باغ شما را شروع می کنند.

قیمت طراحی نما ویلا باغ در شرکت معماری زال به صورت متراژ یا مساحت نمای پروژه شما محاسبه می شود. اما نکته ی مهم اینجاست که نمی توان برای هر متر طراحی نما ویلا باغ عدد ثابت در نظر گرفت و شامل بازه ی قیمتی می باشد.

یک از مهم ترین عامل در قیمت گذاری طراحی نما، خواسته شما از گروه طراحی نمای زال می باشد. قیمت طراحی نمای ویلای باغ که فقط شامل عکس های رندر و نورپردازی باشد با قیمت طراحی نمایی که به صورت فاز دو با تمامی نکات اجرایی و متر و برآورد باشد بسیار متفاوت است. در نتیجه از طریق تماس با شرکت معماری زال طراحان نمای ویلا باغ با توجه به شرایط و خواسته شما قیمت طراحی را به شما اعلام خواهند کرد. 

شرکت معماری زال موظف است در کوتاه ترین زمان ممکن، طراحی نمای ویلا باغ را به کارفرما ارایه دهد اما این نکته را باید در گرفت که زمان طراحی نمای ویلای باغ به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از این عوامل مهم در زمان ارائه طراحی نما تغییرات جزئی و کلی طرح نما ویلاباغ توسط کارفرما می باشد که نمی توان برای آن مقدار دقیقی محاسبه کرد. اما طرح اولیه نمای ویلا که توسط معماران انجام می شود حداکثر 20 الی 30 روز کاری می باشد.

لازم به ذکر است که اگر بعد از 30 روز کاری شرکت معماری زال به هر دلیلی ناتوان در ارائه طراحی نمای ساختمان ویلاباغ با عکس های رندر شد، شرکت معماری زال طبق قرار داد موظف به پرداخت جریمه به کارفرما می شود.

پس از تایید طراحی نمای ویلاباغ توسط کارفرما از طریق رندرهای گرفته شده از پروژه،با یک پورتفولیو معماری تمامی عناصر و متریال به کار رفته همراه با نقشه های فاز دو و اجرایی در تمامی بخش های طراحی نمای ویلا ارائه می شود و در صورت لزوم کدهای رنگی برای اجرای دقیق تر طراحی نما در این دفترچه به شما ارایه می شود تا حداکثر دقت در اجرای پروژه نما را به شما بدهد.

در نهایت پورتفولیو طراحی نمای ویلای باغ از طریق ایمیل یا واتساپ به کارفرما تحویل داده می شود.

شرکت معماری زال با داشتن یک تیم پیمانکاری ماهر و با تجربه برای اجرای انواع نما ها از جمله نماهای خشک و سیمانی و همچنین متخصص در انواع رشته های ساختمانی از جمله تاسیسات برق کاری، شاسی کشی و آهن گری و… مفتخر است با بالا ترین کیفیت در نظارت و اجرای طرح نمای ویلاباغ شما را انجام دهد.   

مشاوره رایگان برای اطلاعات بیشتر...

در خارج از زمان کاری اطلاعات پروژه خود را وارد کنید. در اسرع وقت، با شما تماس خواهیم گرفت.

ایمیل کنید

support@zalarc.com