از طراحی تا اجرای رویای شما با معماری زال

شرکت معماری زال با بیش از 7 سال سابقه در طراحی داخلی ساختمان و اجرای انواع پروژه های بازسازی و ساخت است. زالارک پیشرو در مدل سازی دقیق برای اجرا با به روز ترین نرم افزارهای معماری،مفتخر به ارایه تمامی خدمات در تمامی شاخه های ساختمانی می باشد.

قصد طراحی داخلی کدام بخش ساختمان را دارید؟

نمای داخلی ساختمان مدرن

طراحی داخلی منزل

معماری طراحی داخلی ساختمان

طراحی داخلی آشپزخانه

طراحی سه بعدی داخل ساختمان

طراحی داخلی لابی

طراحی داخلی به سبک گروه معماری زال

انجام گام به گام طراحی داخلی همراه شما

شما برای طراحی داخلی ساختمان خود قبل از شروع هر کاری نیازمند یک مشاوره و راهنمایی از یک معمار با تجربه هستید.زیرا در ابتدا ممکن است شما یک سری ایده ها یا خواسته هایی برای پروژه خود داشته باشید که اجرا کردن آن ممکن نباشد 

درست است که طراحی دکوراسیون داخلی یک کار هنری است و به سلیقه شما وابسته است اما همواره باید پایبند به یکسری اصول استاندارد باشد که در صورت رعایت نشدن آن ممکن است از نظر زیبایی نتیجه مطلوب دلخواه شما را ایجاد نکند.

چرا طراحی داخلی با گروه زال متفاوت است

بازدید و مشاوره رایگان

بازدید و مشاوره رایگان

جزئیات اجرایی

مدل سازی دقیق عناصر دکوراسیون

35

طراحی 3d داخلی با بالاترین جزئیات

حداکثر دقت و ایمنی در نظارت و اجرا

5

اجرا طرح در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت

متعهد به کارفرما

طراحی داخلی ساختمان 

علم و هنری که در صنعت ساخت و ساز بسیار پر کاربرد است طراحی داخلی ساختمان می باشد که در سراسر جهان شهرت یافته است. هدف اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان تقویت فضاهای داخلی ساختمان ها و مساعد ساختن آنها برای فعالیت های روزمره مانند کار و زندگی برای ساکنان نهفته است. ایجاد طرح های داخلی ساختمان که با محیط اطراف هماهنگ باشد یک جنبه ضروری است. بدیهی است که معماری داخل ساختمان کوچک و جمع و جور با طراحی و معماری داخلی ساختمان بزرگ تفاوت زیادی دارد.

تاثیر دیزاین داخلی ساختمان بر افراد

دیزاین داخلی ساختمان نه تنها مستقیماً بر رفتار ما در آن فضاها تأثیر می گذارد، بلکه عمیقاً بر افکار، احساسات و رفاه کلی ما تأثیر می گذارد. به طور کلی ماهیت طراحی داخلی بر تقویت عملکرد روانی و فیزیکی فضاها متمرکز شده است و در نتیجه سطح بالاتری از راحتی را در زندگی روزمره ما تضمین می کند. فضای داخلی ساختمان بدون طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان مناسب ناقص و بی اثر می ماند. وظیفه طراح داخلی ساختمان است که با ایجاد فضای داخلی مناسب و ایجاد طرح دکور داخلی ساختمان زیبایی و آرامش را به فضای مسکونی القا می کند.

طراح داخلی ساختمان

جذابیت و زیبایی بصری یک ساختمان از تلاش های هماهنگ و مکمل میان گروهی از متخصصان باتجربه که رشته های مختلف ساختمانی را نمایندگی می کنند ناشی می شود. هر حرفه ای سبک و ترجیحات منحصر به فرد خود را ارائه می دهد. هماهنگ کردن همکاری بین کارشناسان ساخت و ساز برای به دست آوردن نتایج استثنایی، مستلزم برنامه ریزی دقیقی است که همه جنبه ها را در بر می گیرد.

اصول طراحی داخلی و دکوراسیون ساختمان

شرکت معاری زال با داشتن یک تیم مهندسی و معماری مجهز به به روز ترین سطح دانش در زمینه ساخت و ساز و مدریت ساختمان، فرصتی را برای شما عزیزان فراهم می کند تا حتی قبل از شروع ساخت و ساز ساختمان ، طراحی داخلی ساختمان خود را ببینید. این رویکرد نه تنها به مدیریت هزینه کمک می کند، بلکه از نیاز به اصلاحات رایج پس از ساخت، که اغلب به هزینه های ناخاسته اضافی تبدیل می شود، جلوگیری می کند.

طراحی داخل ساختمان

طراحی داخل ساختمان به طور زیبایی با مفهوم زیبایی ظاهری گره خورده است. قدم اساسی در شروع یک پروژه دکوراسیون داخلی ساختمان، آشنایی با مجموعه ای از سبک های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان است. انتخاب سبک دکور داخلی ساختمان بیشتر به سلیقه افراد بستگی دارد و در شکل دادن به طراحی بسیار مهم است.در بحث بعدی، سبک‌های مختلف طرح های داخلی ساختمان سبک کلاسیک، مدرن، مینیمالیست، مدیترانه‌ای، ساحلی و غیره را بررسی می‌کنیم و ویژگی‌های متمایز آن‌ها را آشکار می‌کنیم.

کاربرد سبک های متنوع طراحی دکوراسیون ساختمان

استفاده از سبک های متنوع طراحی داخلی ساختمان در شکل دادن به دکور فضاهایی مانند پذیرایی، آشپزخانه و حتی فضای داخلی اتاق خواب و همچنین طراحی داخلی شرکت برای رونق دادن کسب و کار نیاز تجربه و مهارت زیادی دارد. بدیهی است که تعبیر زیبایی نیز نگاه افراد مختلف یکسان نیست و می تواند تحت تأثیر شرایط جغرافیایی و فرهنگی باشد. این تنوع چیزی است که باعث ایجاد چندوجهی سبک های طرح داخلی ساختمان می شود. به طور معمول هر فردی می خواهد سبکی را انتخاب کند که با تمایلات شخصی آنها را در برگیرد و از آن برای تزئین دکور داخلی ساختمان خود مطابق با سلیقه منحصر به فرد خود استفاده کند. به عنوان مثال یک نقطه کانونی در هنگام ورود به هر ساختمان، بخش لابی، توجه زیادی را در فرآیند طراحی داخل ساختمان به خود جلب می کند. طراح داخلی ساختمان اغلب با انتخاب یک سبک برای این فضا، بقیه طرح داخلی ساختمان برای فضا های مختلف مانند واحدها و راهروها از همان سبک دکور ساختمان استفاده می کند و در نتیجه یک زیبایی کلی به ساختمان می بخشد.

طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان

تاثیر سبک در طرح داخلی ساختمان

طراح داخلی ساختمان معمولا از دو سبک رایج استفاده می کند: طراحی داخلی ساختمان مدرن و کلاسیک. این دو سبک هم طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و هم طراحی داخلی ساختمان در کشور ما مورد توجه افراد قرار گرفته است. با این حال، طیف انواع سبک های موجود  طراحی معماری داخلی ساختمان بسیار گسترده است. سبک های بسیار زیادی دیگری هم در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان در سطح بین المللی شناخته شده هستند، از جمله سبک‌های مینیمال، روستیک، ژاپنی، اسکاندیناوی، معاصر، صنعتی، بوهمی، سنتی ایرانی، فرانسوی، مراکشی، هندی، انتقالی، ساحلی، شیک کهنه، تلفیقی و شیکر. ، که همگی جای خود را در عرصه مدل طراحی داخلی ساختمان پیدا می کنند. در قسمت های بعدی با برجسته ترین و پرطرفدارترین سبک ها در حوزه دکوراسیون ساختمان آشنا می شویم.

طراحی داخلی ساختمان

رایج ترین سبک های طراحی داخل ساختمان

مطمئنا دنیای دیزاین داخلی ساختمان با مجموعه ای از سبک های متنوع آراسته شده است.قصد ما این است که بهترین سبک های دکوراسیون داخلی ساختمان را به شما معرفی کنیم. با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید، صرف نظر از سبک انتخابی، همسو بودن و هماهنگی دکور ساختمان با محیط اطراف مهم است. هدف ایجاد طرح‌ داخلی ساختمان هایی است که نه تنها جذابیت زیبایی‌ بصری را نشان می‌دهند، بلکه توجه احساسی افراد به محیط را در بر گیرد. در فرایند طراحی داخل ساختمان، باید به محیط اطراف توجه ویژه ای کرد که مهم ترین بخش انتخاب سبک طرح داخلی ساختمان می باشد.به عنوان مثال سبک طراحی داخلی مغازه که داخل پاساژ قرار دارد با طراحی داخلی فروشگاهی که در مرکز شهر قرار دارد به دلایل زیادی باید متفاوت باشد.

1.طراحی داخلی ساختمان مدرن

در میان سبک های طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان که به طور گسترده مورد استقبال قرار گرفته است، طراحی داخلی مدرن به عنوان یک انتخاب فراگیر در تمامی کشورها مطرح است. این سبک طراحی داخلی ساختمان نکاتی را در بر می گیرد که به طور یکپارچه سادگی را با ظرافت ترکیب می کنند و در نتیجه جذابیت بصری با زیبایی فراوان را ایجاد می کنند. هدف اصلی طراحی داخل ساختمان مدرن دستیابی به یک تعادل هماهنگ بین زیبایی و سادگی است. ویژگی بارز این سبک مجموعه ای از خطوط صاف و مشخص است که با یک پالت رنگی ملایم ترکیب شده اند.همچنین این سبک طراحی در بسیاری از فضاها با کاربرد های متفاوت مانند طراحی دکوراسیون داخلی فست فود یا حتی طراحی دکوراسیون کبینیک می تواند بسیار مورد استفاده قرار گیرد.

ویژگی های کلیدی طراحی داخلی ساختمان مدرن

1.رنگی مینیمالیستی در دکور ساختمان مدرن 

یک ویژگی بارز، محدودیت عمدی در استفاده از رنگ‌ها است که اغلب در قسمت های مختلف طرح داخلی ساختمان مدرن از کمترین میزان تنوع رنگی به طوری که تمامی این رنگ ها مکمل و خنثی کننده همدیگر باشند استفاده می شود.

2.رنگ های رایج دکوراسیون ساختمان مدرن

طیف رنگی طراحی مدرن عمدتاً شامل سایه‌هایی از رنگ‌های سفید، خاکستری و خنثی است.

3.سطوح براق و صاف

بافت های صاف، صیقلی، براق و شفاف این سبک را مشخص می کند و فضایی از ظرافت را ایجاد می کند.

4.دکور داخلی ساختمان ساده و ظریف

نکته قابل توجه سادگی در انتخاب وسایل از جمله وسایلی مانند مبلمان، لوستر و آباژور است. این عناصر در دیزاین داخلی ساختمان مدرن عمداً با حداقل تزیینات و پیچیدگی در نظر گرفته می شوند.

2.طراحی داخلی ساختمان کلاسیک

در میان انتخاب بی شمار طرح های داخلی ساختمان، سبک کلاسیک فرایند زمانی ثابت را در بر می گیرد. شایان ذکر است که این سبک طراحی داخل ساختمان عمدتاً دارای پالتی از رنگ های طلایی، کرم و بژ است. یکی از ویژگی های بارز طراحی داخلی ساختمان کلاسیک، برجسته بودن قطعات تزئینی، مبلمان و لوازم جانبی است که با عظمت و اندازه آنها مشخص می شود. علاوه بر این، تشخیص این نکته ضروری است که مبلمان در این سبک با دقت حکاکی و صیقلی شده اند و دقت پیچیده و ظرافت بی نظیری را به نمایش می گذارند که به دلیل پیچیدگی و ظرافت سبک کلاسیک اغلب به عنوان طراحی داخلی لوکس و لاکچری به شمار می آید.

ویژگی های دکوراسیون داخلی ساختمان سبک کلاسیک:

1.عظمت و مجلل در دکور داخلی ساختمان کلاسیک

دکوراسیون داخلی ساختمان به سبک کلاسیک از مجلل و شکوه سرچشمه می گیرد. مبلمان و وسایل تزئین شده با منحنی ها و الگوهای ظریفی تکمیل می شود که زیبایی شناسی ظریف را به نمایش می گذارد.

2.تنظیمات جادار

شکوه و جلال این سبک در فضاهای بزرگتر رشد می کند، زیرا مبلمان استادانه و طراحی های پیچیده آن نیاز به فضای کافی برای تابش جذابیت آنها دارد.

3.اهمیت تقارن و توازن در طرح داخلی ساختمان کلاسیک

تقارن یک اصل اساسی در سبک کلاسیک است. چیدمان وسایل و عناصر دکور به الگوهای متقارن دقیق پایبند است. طراحان نما ویژگی تقارن در سبک کلاسیک را بیشتر در طراحی نمای ساختمان کلاسیک ایجاد می کنند.

4.نظم و انضباط بی عیب و نقص در دکوراسیون ساختمان کلاسیک

طراحی داخلی کلاسیک با نظم و انضباط و پایبندی به مجموعه خاصی از قوانین و دستورالعمل های طراحی مشخص می شود.

5.ترکیب رنگ‌های هماهنگ در طراحی داخلی ساختمان کلاسیک

سبک کلاسیک با ترکیب رنگ‌های هماهنگ رشد می‌کند و تاثیر بصری دکوراسیون را از طریق رنگ‌هایی که به دقت انتخاب شده‌اند، افزایش می‌دهد.

6.به کار بردن چوب در طراحی داخل ساختمان

عناصر چوبی به عنوان یک جزء جدایی ناپذیر از این سبک عمل می کنند و به جذابیت همیشگی آن کمک می کنند و به فضای کلی گرما می بخشند.

در واقع، سبک کلاسیک تلفیقی قابل توجه از نظم، تجملات، و جزئیات دقیق را به نمایش می گذارد. این سبک بیانگر تقارن، ظرافت، و تعامل هماهنگ رنگ ها و بافت ها است که فضاهای داخلی را به قلمرویی از پیچیدگی جاودانه تبدیل می کند. سبک کلاسیک برای ویلا ها به دلیل نزدیک بودن به تجملات و منجصر به فرد بودن خود بیشتر در طراحی ویلا های لوکس کاربرد چشم گیری دارد.

3.طرح داخلی ساختمان سبک مینیمال

سبک مینیمال بسیار شبیه به رویکرد مدرن است، سبک مینیمالیستی به طراحی کاربردی اهمیت زیادی می دهد. این سبک از یک محیط زندگی بدون درهم و برهم و پیچیدگی پشتیبانی می کند. یکی از ویژگی های نمادین مدل طراحی داخلی مینیمال برای ساخت ساختمان در تمایل آن به اشکال و طرح های کوچک و ساده مبلمان است. این روح مینیمالیستی به تزئینات رنگی ساده دیوارها گسترش می یابد و به ایجاد فضایی از ظرافت بدون پیچیدگی کمک می کند. به طور قابل توجهی، فضاهایی که در این الگوی طراحی ساخته شده اند، باز بودن، مرتب بودن و ورود نور طبیعی فراوان به داخل ساختمان از مهم ترین ویژگی این سبک طراحی است. در طرح داخل ساختمان مینیمالیسم چه فضای پذیرایی، چه آشپزخانه یا هر گوشه دیگری از خانه، سادگی حاکم است و و سعی در بیشترین استفاده در این فضا را دارد. همچنین سبک فضای داخلی مینیمال در ویلا ها به خصوص در طراحی ویلا فلت مدرن که سادگی حاکم است و مساحت داخلی کوچکی دارد می تواند پر کاربرد باشد.

ویژگی های کلیدی طراحی داخلی ساختمان سبک مینیمالیستی

1.استفاده از پالت رنگی خنثی در طرح داخلی ساختمان

مشخصه سبک طراحی مینیمالیسم در استفاده از رنگ های خنثی نهفته است که رنگ سفید و کرم در مرکز توجه قرار می گیرد.

2.ویژگی ملایم بودن در دکور داخلی سختمان

تزئینات مینیمالیستی از تزیینات و زرق و برق بیش از حد اجتناب می کنند و زیبایی شناسی ملایم تری را در بر می گیرند.به طوری که سلیقه افراد را در برگیرد.

3.خلوص و سادگی دکوراسیون ساختمان

اخلاق طراحی مینیمال حول محور ایجاد محیطی است که با سادگی و تمیزی مطلق مشخص می شود.ساده بودن عنصر جدایی ناپذیر دکوراسیون داخلی ساختمان به سبک مینیمالیسم است.سادگی مینیمالیسمی در طراحی نمای ساختمان های تجاری کاربرد چشمگیری دارد که اکثر معماران در طراحی خود استفاده می کنند.

4.رهایی از یکنواختی رنگ ها در دیزاین داخلی ساختمان 

مینیمالیسم به طور هوشمندانه ای از رنگ های متضاد، مانند سیاه و سفید در کنار هم قرار گرفته است،این تضاد رنگ ها برای القای پویایی ظریف و جلوگیری از یکنواختی استفاده می شود.

مینیمالیسم اساساً تجسم عمل پایین آمدن از ضروریات، کنار گذاشتن افراط و تفریط و پذیرش خلوص است. این سبک با ظرافت بی‌نظیر خود مشخص می‌شود که با رنگ‌های خنثی، خطوط صاف و عدم وجود تزیینات پیچیده و مجلل مشخص می‌شود. نتیجه یک فضای زندگی هماهنگ و آرام است که حس هدف و وضوح زیبایی شناختی را تراوش می کند.

4.سبک مدیترانه ای در طراحی داخلی ساختمان 

سبک مدیترانه ای دکوراسیون داخلی، تصاویری از فضاهای وسیع را هماهنگ با وسعت دریا و در آغوش گرفتن نور خورشید تداعی می کند. طراحان به طرز ماهرانه ای از پالت رنگی مختلف و پر زرق و برق و همچنین ورود نور طبیعی کافی استفاده می کنند تا جوهر هنری این محیط منحصر به فرد را به تصویر بکشند.

تعریف ویژگی های طراحی داخل ساختمان مدیترانه ای

1.استفاده حداکثری از نور خورشید برای روشنایی دکور ساختمان

نور طبیعی فراوان فضای داخلی را فرا می گیرد و فضای غرق آفتاب مناطق مدیترانه را شبیه سازی می کند.

2.بافت مخصوص گچ برای دیوارها 

یکی از ویژگی‌های قابل توجه استفاده رایج از بافت‌های گچی است که بعد لمسی به دکور می‌بخشد و ارتباط با میراث معماری منطقه را بیشتر می‌کند.

3.پالت رنگ شاد برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان

فضاهای مدیترانه ای با رنگ هایی زنده می شوند که حس سرزندگی و شادی را القا می کنند. این پالت به طور یکپارچه رنگ های پر جنب و جوش و سرزنده را با رنگ های خاکی ترکیب می کند.

در اصل، سبک مدیترانه ای فضای داخلی را در محیطی پر جنب و جوش می پوشاند. این سبک با ادغام ترکیبی از رنگ‌ها و بافت‌ها در طراحی ویلا که زیبایی طبیعی منطقه را منعکس می‌کند، حس تابستان همیشگی را القا می‌کند و جذابیت زندگی ساحلی را در دل هر فضای دنج به ارمغان می‌آورد.

5.سبک ساحلی در دیزاین داخلی منزل

طراحی داخلی ساختمان به سبک ساحلی همانطور که از نامش پیداست، ریشه در زندگی ساحلی و دریایی دارد. در حالی که به طور سنتی با اقامتگاه های ساحلی و ساخت ویلا های چوبی مرتبط است، این سبک از ریشه های خود فراتر رفته و در خانه های شهری نیز مورد توجه قرار گرفته است. ویژگی بارز سبک ساحلی در ترکیب آن از عناصر ساحلی و دریا در دکوراسیون داخلی ساختمان نهفته است. این تلفیقی از زیبایی شناسی ساحلی حس آرامش و لطافت را به فضاهای زندگی می بخشد.

ویژگی های متمایز طراحی داخل ساختمان ساحلی

1.عناصر الهام گرفته از ساحل

دکور داخلی ساحلی به طور گسترده ای اشیا و نقوشی را که از ساحل و دریا الهام می گیرند، ادغام می کند و ارتباطی یکپارچه با زیبایی های دریایی ایجاد می کند.به طوری که فضای داخلی ساختمان یا ویلا هماهنگ با آرامش دریا و اقیانوس شود. عناصر دریایی، از جمله صدف‌های دریایی، پری دریایی، مرجان‌های خشک شده و لوازم جانبی نمادین مانند مجسمه‌های مرغ دریایی و ماکت‌های کشتی، به فضای داخلی دریایی کمک می‌کنند.

2.پالت رنگ آبی دریایی

سبک ساحلی که عمدتاً از سایه های آبی و سفید استفاده می کند، رنگ های آرامش بخش دریا و آسمان را بازتاب می دهد.

3.مواد طبیعی

استفاده از مواد طبیعی مانند حصیرهای بافته شده و مبلمان چوبی، حسی ارگانیک به فضای داخلی ساحلی می بخشد.

دیزاین داخلی سبک ساحلی یک فرایند طراحی ساده حتی در ساخت ویلا کوچک به شمار می آید.طرح های داخلی ساختمان ساحلی بی‌تردید یادآور آرامش کنار ساحل است. این سبک طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان به راحتی رنگ ها و عناصری را در بر می گیرد که تصاویری از ساحل دریا را تداعی می کند. با ترکیب عناصری مانند صدف، اقلام حصیری و چوب، می توان به راحتی فضاهای زندگی خود را با جذابیت آرامش بخش ساحل آغشته کرد.

6.سبک روستیک در طراحی داخلی ساختمان

طرح داخلی ساختمان به سبک روستیک به عنوان یکی دیگر از انتخاب های زیبا و پرطرفدار در حوزه طراحی دکور داخلی ساختمان ظاهر می شود. این سبک از آداب و رسوم و سنت های غنی کشورهای مختلف مانند فرانسه، انگلستان، اسکاندیناوی و ایتالیا الهام می گیرد. انتخاب طرح روستیک، گرما و اصالت خاصی را به محیط معماری داخلی ساختمان القا می کند که یادآور مناطق روستایی لوکس و شیک است. سنگ بنای این سبک استفاده از مواد آلی، سفال و عناصر چوبی است.سبک روستیک برای طرح ویلا دوبلکس واقع در مناطق کوهستانی حسی منحصر به فرد را به سازه می بخشد.نکته قابل توجه، پارچه‌های طرح‌دار و رنگ‌های مات ملایم، که حس گرما را القا می‌کنند، نقشی اساسی در این رویکرد طراحی داخلی ساختمان دارند.

طرح داخلی ساختمان

تعریف ویژگی های طرح داخلی ساختمان روستیک

1.استفاده از عناصر ارگانیک در دکور ساختمان

سبک روستیک استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک را در بر می گیرد و حس اصالت و ارتباط نزدیک با طبیعت و روستایی بودن طراحی داخل ساختمان را القا می کند. پارچه های طرح دار، اغلب با طرح هایی که منعکس کننده طبیعت هستند، به جذابیت استقبال از دکوراسیون روستایی کمک می کنند. سبک روستیک برای ویلا های بیشتر برای طراحی ویلا در شیب کوه که با محیط کوهستانی هماهنگ باشد، جذابیت منحصر به فردی دارد.

دکور ساختمان

2.استفاده از پالت رنگ خاکی در دکوراسیون داخلی ساختمان

ترکیبی از مواد طبیعی، رنگ های گرم و الگوهای سالم، محیطی دنج و دلپذیر را ایجاد می کند.با الهام از رنگ های موجود در دنیای طبیعی، سبک روستیک عمدتا از رنگ های گرم و خاکی استفاده می کند. طراحی روستایی به زیبایی شناسی قدیمی احترام می گذارد که از روندهای زودگذر فراتر رفته و ویژگی های ماندگار را در بر می گیرد.

3.تک رنگی دکوراسیون

دکوراسیون روستیک اغلب از مبلمان تک رنگ و بدون تزئین استفاده می کند و بر سادگی و جذابیت بی تکلف تأکید دارد.

در هسته خود، سبک روستیک با جذابیت زندگی روستایی روستایی طنین انداز می شود. این رویکرد طراحی با ترکیب مواد طبیعی، رنگ‌های خاکی و جزییات دل‌انگیز، فضایی از گرما و راحتی بی‌انتها را تراوش می‌کند و یک عقب‌نشینی واقعی از خواسته‌های زندگی مدرن ارائه می‌دهد.

بررسی فضاهای مختلف طراحی داخلی ساختمان

به طور کلی یک ساختمان  شامل فضاهای مختلفی می باشد.در بحث طراحی داخلی ساختمان طرح کلی تمامی این فضا ها باید مکمل یکدیگر باشند تا هویت اصلی ساختمان را تعیین کنند.به عنوان مثال در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان لوکس تمامی فضا ها از جمله منزل،آشپزخانه،لابی،اتاق خواب،سرویس بهداشتی و حتی پارکینگ باید استاندارد های لوکس و لاکچری بودن را به ساکنان انتقال دهد تا هویت بصری لاکچری بودن ساختمان را به خوبی درک کنند.در ادامه این بخش در مورد قسمت های مختلف دیزاین داخلی ساختمان به طور کلی بحث خواهیم کرد.

طراحی داخلی منزل

طراحی داخلی منزل فراتر از چیدمان وسایل و مبلمان خانه و انتخاب رنگ مناسب است. اطراحی دکوراسیون منزل علم و هنری است که عملکردی بودن فضا را با زیبایی بصری شخصی ترکیب می کند تا فضاهایی را ایجاد کند که در عین حال زیبا بودن آسایش و رفاه ساکنان را فراهم کند. فضای داخلی یک آپارتمان بسته به ساکنینی که در آن زندگی می کنند می توان از طریق پالت رنگ، بافت، انتخاب مبلمان و قطعات تزئینی طراحی و دیزاین منحصر به فرد خود را داشته باشد. این عناصر، هنگامی که به طور هوشمندانه و اصولی تنظیم شوند، احساسات را برمی انگیزند و بر خلق و خوی افراد تأثیر می گذارند و بیانگر خلق و خوی افراد ساکن در این خانه ها را نشان می دهد.خانه ای که ما در آن زندگی می کنیم از فضاهای ضروری مختلف، از جمله اتاق خواب، اتاق نشیمن، حمام، توالت، آشپزخانه و غیره تشکیل شده است. هر یک از این قسمت ها نقش بسزایی در شکل دادن به دکوراسیون داخلی منزل دارند. فرآیند طراحی دکوراسیون داخلی منزل حول محور دستیابی به یکپارچگی هماهنگ بین اجزا و وسایل مختلف داخل خانه می چرخد

طراحی داخلی ساختمان مسکونی

طراحی داخلی خانه فرآیندی پیچیده است که فضای خانه را به بازتاب انعکاس خواسته ها، نیازها و شخصیت ساکنان آن تبدیل می کند. طراحی داخلی منزل با درک بخش های یک فضا – ابعاد، نور و جزئیات معماری آن شروع می‌شود. یک طراح دکوراسیون داخلی خانه این ویژگی ها را بررسی می کند، اندازه گیری های دقیق را انجام می دهد و طرح ها و ایده های خود را در نرم افزار طراحی ترسیم می کند. سپس از این جزئیات به عنوان پایه ای برای ساختن طرحی استفاده می کنند که نه تنها جذاب به نظر می رسد بلکه عملکرد و زیبایی را نیز به حداکثر می رساند.

 همکاری بین طراح و صاحب خانه در این مرحله بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که طراحی در حال تحول با دیدگاه و نیازهای عملی صاحب خانه هماهنگ است. انتخاب‌های مربوط به طرح‌های رنگی، قرار دادن مبلمان، انتخاب مواد و عناصر تزئینی وارد عمل می‌شوند، که هر تصمیم به باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. نقطه اوج طراحی داخلی منزل این است که این عناصر با کنار هم قرار گرفتن در کنار هم جانی دوباره را در یک فضا می بخشد و باعث می شود که به طور منحصر تغییر غیرقابل انکار فضای داخلی خانه احساس شود. خواه بهینه سازی یک آپارتمان جمع و جور باشد یا زینت بخشیدن به یک عمارت وسیع، استفاده از طراحی داخلی خانه، دیدگاه ها را به واقعیت های ملموس تبدیل می کند.

طراحی داخلی آشپزخانه

داخلی ساختمان

وقتی صحبت از طراحی داخلی ساختمان به میان می‌آید، طراحی آشپزخانه اهمیت زیادی دارد و دقت و حساسیت را در طول فرآیند معماری داخلی آشپزخانه می‌طلبد. امروزه دکوراسیون آشپزخانه به یک جنبه حیاتی از چیدمان خانه تبدیل شده است. برای دستیابی به یک طراحی داخلی آشپزخانه منحصر به فرد و ایده آل، باید استانداردها و اصول کاربردی خاصی را در طراحی  دکوراسیون داخلی آشپزخانه رعایت کرد تا فضایی مدرن و جذاب ایجاد شود. در این میان عوامل مختلف در طراحی داخلی آشپزخانه،به عنوان مثال طراحی کابینت ها و جزیره،نورپردازی ها،رنگ و بافت سرامیک کف و بین کابینتی و همچنین فضاسازی رفت و آمد آشپزخانه عناصری هستند که اهمیت ویژه ای در شکل دادن به دکوراسیون آشپزخانه دارد و وظیفه ی طراح این است که به دقت این عناصر را مدل سازی کرده و در طرح های رندر و انیمیشن ایجاد کند تا طرح نهایی مورد پسند کارفرما شود.

آشپزخانه که اغلب به عنوان قلب خانه شناخته می شود، جایی است که خلاقیت آشپزی شکوفا می شود، خاطرات ساخته می شود و خانواده ها دور هم جمع می شوند. طراحی این فضای ضروری نه تنها باید عملکرد اصلی آن در تهیه غذا را تسهیل کند، بلکه باید گرما و صمیمیت را به طور طبیعی در آشپزخانه ایجاد کند. طراحی داخلی آشپزخانه مدرن به گونه ای است که ترکیبی از ارگونومی، زیبایی شناسی و سازگاری را در خود جای داده است. از کابینت‌های شیک که ذخیره‌سازی را به حداکثر می‌رسانند تا میزهای بزرگ به عنوان جزیره که فضای کاری وغذا خوری را فراهم می‌کنند، همه جزئیات در طراحی آشپزخانه به دقت در نظر گرفته می‌شوند تا کاربرد و زیبایی را افزایش دهند.

روند طراحی آشپزخانه اغلب در طول زمان تغییر می کند، زیرا تابع سلایق فرهنگی گسترده و پیشرفت های تکنولوژیکی است.  نوآوری‌هایی مانند لوازم خانگی هوشمند، نورپردازی های هماهنگ و واحدهای مدولار، آشپزخانه را به فضایی دارای فناوری تبدیل می‌کند. بدون توجه به اندازه یا سبک، یک آشپزخانه با طراحی خوب به عنوان گواهی بر تعادل ظریف بین فرم و عملکرد عمل می کند و هر تلاش آشپزی را به خودی خود تبدیل به یک تجربه می کند.

طراحی داخلی لابی

در فرآیند طراحی داخلی ساختمان فضاهای مختلف با کاربرد های متفاوت وجود دارد و هر بخش ویژگی‌های متمایز خاص خود را دارد که در میان این بخش ها، طراحی لابی به عنوان یک گام مهم در فرایند طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان اهمیت بسیار زیادی دارد. این وظیفه حیاتی به طور معمول توسط معماران و طراحان ماهر انجام می شود. با درک تأثیر تزئین لابی ساختمان بر زیبایی بصری هنگام ورود ساکنان و مهمانان به ساختمان، توجه دقیق به طراحی آن بسیار مهم می شود.

طراحی داخلی لابی شامل عناصر مختلفی است که مهم ترین آن ها قسمت پذیرایی و نقطه ورودی ساختمان را در بر می گیرد. با توجه به ماهیت مشترک منطقه لابی در طرح داخلی ساختمان، سبک طراحی لابی باید رضایت همه ساکنان را برآورده کند. فراتر از زیبایی بصری، طراحی لابی باید به طور یکپارچه با اصول و استانداردهای خاص خود با محیط ساختمان هماهنگ باشد.

طراحی نمای داخلی ساختمان مسکونی

فرآیند طراحی داخلی لابی با درک ماهیت فضا آغاز می شود.سوالاتی که قبل از شروع طراحی لابی مطرح می شود این است که افرادی که از لابی عبور می کنند چه کسانی هستند و لابی در ساختمان با په کاربری قرار دارد.یک مرحله حیاتی در طراحی لابی برنامه ریزی برای فضاسازی است. طراحان داخلی ابعاد، عناصر ساختاری و جریان رفت و آمد فضا را برای تعیین مکان بهینه مبلمان، وسایل هنری، نورپردازی ، میز لابی و سایر عناصر دکوراسیون لابی ارزیابی می‌کنند. الگوهای ترافیکی برای جلوگیری از تنگناها در نظر گرفته شده و اطمینان حاصل می شود که بازدیدکنندگان می توانند به راحتی در منطقه حرکت کنند. پس از این، رنگ ها و بافت ها و عناصر دکوراسیون لابی در رندرهای سه بعدی ساخته می شوند که نمایش های بصری طرح های پیشنهادی را ارائه می دهند. این ابزارها نه تنها ارتباط بین طراح و کارفرمایان را تسهیل می کنند، بلکه به اصلاحات تکراری نیز کمک می کنند.

انتخاب مواد یکی دیگر از جنبه های مهم طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان است. انتخاب کفپوش، تزئینات دیوار، مبلمان و وسایل روشنایی می تواند به شدت بر فضای طراحی لابی تأثیر بگذارد. چه یک سنگ مرمر مجلل در زیر پا، یک چراغ آویز  یا یک مجسمه، هر عنصر با دقت انتخاب شده است تا به موضوع کلی عملکردی و زیبایی لابی کمک کند. علاوه بر این، پایداری، نگهداری و دوام اغلب هنگام انتخاب مواد، با توجه به نفوذ زیاد در لابی ها در نظر گرفته می شود.

طراحی داخلی اتاق خواب

طراحی داخل ساختمان مسکونی

اتاق خواب فضایی برای آرامش و آسایش افراد است. از این رو، توجه به طراحی دکوراسیون اتاق خواب بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که راحتی و آرامش را برای افراد در طول لحظات خواب و استراحت آنها فراهم می کند. اتاق خواب ها به طور کلی نقش حریم خصوصی را در داخل یک منزل ایفا می کنند، به طوری که اکثر افراد دارای اتاق خواب منحصر به فرد خود هستند.

هنر طراحی اتاق خواب سنگ بنای راحتی را تشکیل می دهد و یک فضای بهینه برای استراحت و خواب ایجاد می کند. یک دکوراسیون اتاق کاربردی و زیبا شامل اجزای ضروری مانند تخت خواب ،میز تحریر یا میز آرایش با طراحی زیبا، یک صندلی دنج، یک سقف نورپردازی شده، نورپردازی اصولی،یک تراس مجاور در کنار هم در زیبایی دکور اتاق خواب تاثر قابل توجه ای می گذارند.در کل داشتن یک اتاق خواب زیبا و مجهز که تمامی نیازهای فرد را برطرف می کند از سن و جنسیت فراتر می رود.

اتاق خواب فضایی برای استراحت و آرامش است پس در طراحی داخلی به رویکردی منحصر به فرد نیاز دارد. این فضای صمیمی و شخصی، بر خلاف مناطق دیگر منزل خانه، عمیقا شخصی است و باید شخصیت، نیازها و خواسته های ساکن را منعکس کند. فرآیند درخواست با درک کامل فرد یا افرادی که از اتاق استفاده می کنند شروع می شود. ترجیحات، عادات، روال های روزانه و حتی ظرافت های سبک زندگی آنها به یک راهنمای برای طراحی تبدیل می شود.

در طراحی اتاق در قدم اول تحلیل فضایی در مرکز توجه قرار می گیرد. طراحان اندازه اتاق، چیدمان، محل قرارگیری پنجره ها و هر گونه ویژگی معماری که ممکن است داشته باشد را ارزیابی می کنند. این تجزیه و تحلیل زمینه را برای تصمیم گیری در مورد قرار دادن مبلمان، طرح های روشنایی و راه حل های ذخیره سازی فراهم می کند. موقعیت تخت، که اغلب نقطه کانونی اتاق است، بر اساس نماها، دسترسی و نور طبیعی اتاق تعیین می شود. به طور مشابه، طراحی و قرار دادن کمد به نیازهای کمد لباس و ذخیره سازی کاربر بستگی دارد.

طراحی داخلی سرویس بهداشتی

طراحی داخلی سرویس بهداشتی با توجه به اهمیتی که برای رفاه شخصی اعضای خانه دارد، نقشی اساسی در زیبایی کلی داخلی منزل ایفا می کند. حمام ها و سرویس های بهداشتی فضاهای کاربردی شخصی هستند و باید اطمینان خاصل شود که علاوه بر زیبایی باید کاربردی و بهداشتی باشند.

هسته اصلی طراحی حمام، درک استفاده از فضا است. حتی در محدوده حمام‌های کوچک‌تر، قرارگیری استراتژیک روشویی ها، توالت‌ها و دوش‌ها می‌تواند تفاوت قابل توجهی در بزرگ نشان دادن فضا ایجاد کند.همچنین انتخاب نوع متریال به کار رفته در حمام به همان اندازه مهم است.مواد باید هم کاربردی و هم زیبا باشند. پوشش های مقاوم در برابر آب، سطوح بازتابنده نور و رنگ های مقاوم در برابر رطوبت برای تضمین طول عمر و حفظ جذابیت حمام در طول زمان ضروری هستند.

طراحی نمای داخلی ساختمان

وقتی نوبت به طراحی فضای داخلی حمام می رسد، جنبه های کلیدی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از کف، دیوارها و سقف. این عناصر را می توان با مواد مختلفی مانند کاشی، سرامیک، سنگ یا چوب تزئین کرد. برای افزایش ظاهر سقف، می توان از گزینه هایی مانند گچ کاری حرفه ای، سقف کاذب، کناف یا به سادگی یک لایه رنگ تازه استفاده کرد.

در حوزه طراحی داخلی حمام، وسایل و لوازم جانبی متعددی از جمله وان، روشویی، آینه، دوش، شیر آب و مجموعه ای از محصولات تمیزکننده استفاده می شود که طراح در قرار دادن این عناصر در جای مناسب خود باید نهایت را داشته باشد. همچنین امکانات مدرن شاهد افزایش نوآوری های تکنولوژیکی هستند: کف گرم، شیرهای آب لمسی، دوش های دیجیتالی کنترل شده، و آینه های هوشمند مجهز به نورپردازی و نمایشگرهای دیجیتال. چنین امکاناتی تجربه حمام را ارتقا می بخشد و امکانات مدرن را با راحتی و زیبایی را در طراحی حمام ادغام می کند.

طراحی پارکینگ

طراحی داخلی ساختمان مدرن

طراحی و چیدمان یک پارکینگ، در حالی که به ظاهر پیش پا افتاده به نظر می رسد، نقشی محوری در تضمین ایمنی، بهینه سازی فضا، و تسهیل جریان روان خودروها و عابران پیاده دارد. یک پارکینگ با طراحی خوب نه تنها عملکرد اصلی خود یعنی محل اقامت وسایل نقلیه را برآورده می کند، بلکه به طور یکپارچه با محیط اطراف خود ادغام می شود و هم راحتی کاربر و هم ملاحظات زیبایی شناختی را برآورده می کند. استفاده از طراحی پارکینگ نیازمند یک رویکرد چند وجهی است که بر مشخصات فنی و تجربه کاربر تمرکز دارد.

طراحان اغلب از ابزارهای نرم افزاری برای شبیه سازی و ایجاد نمایش های بصری از پارکینگ پیشنهادی استفاده می کنند. این به کارفرمایان در تجسم نتیجه نهایی طراحی پارکینگ و انجام هرگونه تنظیمات و اقدامات لازم قبل از شروع اجرا کمک می کند.طراحی پارکینگ یک فرآیند دقیق است که مهندسی، استانداردهای ایمنی، زیبایی‌شناسی باید مکمل هم باشند. 

چه در ساختمان های مسکونی، اداری، یا تجاری، امکانات پارکینگ به عنوان یک عنصر حیاتی برای سازماندهی وسایل نقلیه ساکنان و بازدیدکنندگان می باشد. در حال حاضر انواع مختلفی از طراحی های پارکینگ وجود دارد که هر کدام تابع طراحی و الزامات ابعادی خاصی هستند که مطابق با مقررات ملی ساختمان مشخص شده‌اند.

بهینه سازی فضا عامل مهمی در طراحی پارکینگ می باشد. فضاسازی تعیین می کند که خودروها چگونه مانور دهند، پارک کنند و از آن خارج شوند. در حالی که پارک زاویه دار ممکن است برای جریان ترافیک یک طرفه کارآمد باشد، پارکینگ 90 درجه فضا را به حداکثر می رساند. پهنای کافی برای خطوط رانندگی، اندازه مناسب فضاهای پارک، و فضاهای خالی برای وسایل نقلیه بزرگتر مانند کامیون ها یا ون نیز ترسیم شده است. توجه به مسیرهای عابر پیاده، تضمین مناطق ایمن برای پیاده روی بدون ایجاد مانع در حرکت وسیله نقلیه است.

در طراحی داخلی ساختمان برای تبدیل پارکینگ خود  به فضایی زیبا و جذاب، ظاهر پارکینگ توجه را جلب می کند. اگر خوش شانس هستید که پارکینگ بزرگی دارید، بخشی را برای ایجاد فضایی لابی مانند، با مبل ها و پانل های تزئینی، که یادآور فضای ورودی ساختمان است، در نظر بگیرید. در مورد پارکینگ کوچکتر، استفاده از کفپوش ها و دیوارپوش های رنگ روشن می تواندفضا را بزرگ تر نشان دهد. این رویکرد یک جلوه بصری جذاب ایجاد می‌کند و توهم فضایی بزرگ‌تر از آنچه که ابعاد واقعی نشان می‌دهد را ایجاد می‌کند.

سولات متداول

ابتدا شما باید از طریق شماره های ثبت شده با ما تماس بگیرید یا درخواست خود را از طریق پنجره مشاوره ثبت نمایید.سپس با توجه به اطلاعات داده شده در رابطه با پروژه به عنوان مثال متراژ حدودی فضای داخلی و یا بودجه ای که برای اجرا در نظر دارید، طراحان مبلغ طراحی داخلی را به شما ارائه می دهند.با تایید شما بخشی از مبلغ به صورت پیش پرداخت واریز شده و در مرحله بعد طراح داخلی از طریق هماهنگی با شما از محل پروژه بازدید کرده و طراحی داخلی را شروع می کند.

ما موظفیم در کوتاه ترین زمان ممکن پروژه طراحی داخلی شما را ارائه دهیم.اما بسته به حجم سفارشات طراحی داخلی در شرکت معماری زال و همچنین ابعاد فضای داخلی شما حداکثر زمان برای طراحی داخلی 20 تا 30 روز کاری می باشد.

در صورت تحویل ندادن طرح داخلی بعد از گذشت 30 روزکاری شرکت معماری زال طبق قرار داد موظف است خساراتی را به شما پرداخت کند.

تعرفه طراحی داخلی توسط شما تعیین می شود!

واضح است که هزینه یک طراحی داخلی کلاسیک و لوکس با هزینه طراحی داخلی مینیمال و مدرن ساده کاملا متفاوت است پس سبک انتخابی شما در هزینه طرح داخلی تاثیر می گذارد و طبیعتا هرچه فضای داخلی شما بزرگ تر باشد مدت زمان انجام طراحی داخلی بیشتر طول می کشد پس هزینه بیشتری را شامل می شود.

برای اطلاع از قیمت پروژه طراحی داخلی با کارشناسان تماس گرفته و با ذکر شرایط پروژه تعرفه طراحی داخلی به شما ارایه می شود.

پس از تایید طرح داخلی توسط کارفرما از طریق رندرهای گرفته شده از پروژه،با یک پورتفولیو معماری تمامی عناصر و متریال به کار رفته در طراحی داخلی معرفی شده و در صورت لزوم کدهای رنگی برای اجرای دقیق تر طرح داخلی در این دفترچه به شما ارایه می شود تا حداکثر دقت در اجرای پروژه را به شما بدهد.

در نهایت پورتفولیو طراحی داخلی از طریق ایمیل به کارفرما تحویل داده می شود.

بله،شرکت معماری زال با داشتن یک تیم کاملا مجهز در تمامی شاخه های ساختمانی از قبیل بنایی،تخریب و کنده کاری،برق کاری و لوله کشی و… در تمامی مراحل اجرا همراه با کارفرمایان خواهند بود و در کوتاه ترین زمان ممکن و همچنین بالاترین کیفیت و دقت پروژه شما را به اتمام می رسانند و تمامی خدمات انجام شده را طبق قرار داد به مدت سه ماه گارانتی می کنند.

مشاوره رایگان برای اطلاعات بیشتر...

در خارج از زمان کاری اطلاعات پروژه خود را وارد کنید. در اسرع وقت، با شما تماس خواهیم گرفت.

ایمیل کنید

support@zalarc.com