از طراحی تا اجرای رویای شما با معماری زال

شرکت معماری زال با بیش از 7 سال سابقه در طراحی و اجرای انواع پروژه های ساختمانی و پیشرو در مدل سازی دقیق برای اجرا با به روز ترین نرم افزارهای معماری،مفتخر به ارایه تمامی خدمات در تمامی شاخه های ساختمانی می باشد.

طراحی ویلا به سبک گروه معماری زال

گام به گام طراحی و اجرا ویلا همراه با شما

اولین گام در طراحی یک ویلا متراژ و بررسی زمینی می باشد که قرار است ویلای رویایی شما را در آنجا بنا کنیم.متراژ زمین شما به ما کمک می کند که برای طراحی معماری ویلا و همچنین طراحی محوطه  یک برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم و بدانیم چه محدودیت هایی در طراحی داریم تا قبل از شروع ساخت ویلا تمامی مشکلاتی که ممکن است در آینده برای پروژه پیش بیاید را شناسایی کنیم در نتیجه در زمان اجرا بهینه ترین روش ها را انتخاب کنیم. 

قبل از شروع طراحی ویلا لازم است که کارشناسان ما یک برداشت دقیق از زمین پروژه شما داشته باشند.تا تمامی مشکلاتی که ممکن است در روند طراحی و ساخت ویلای شما به وجود بیاید را به شما اطلاع دهند تا برنامه ریزی دقیق تری برای هزینه هایتان داشته باشید.  

تفاوت طراحی ویلا با گروه معماری زال

بازدید و مشاوره رایگان

بازدید و مشاوره رایگان

zalarc icon 1

مدل سازی دقیق طراحی ویلا

متخصص در تمامی رشته های ساختمان

طراحی 3d ویلا با بالاترین جزئیات گرافیکی

حداکثر دقت و ایمنی در نظارت و اجرا

متعهد به کارفرما

طراحی باغ ویلا | طراح ویلاباغ

طراحی باغ ویلا یک فرآیند ارزشمند است که نیازمند مجموعه‌ای از مهارت‌ها و دانش است تا منطقه انتخابی شما را به یک خلوتگاه واقعاً آرام و بهشتی تبدیل کند. در این مقاله به بررسی ابعاد مختلف طراحی ویلاباغ می پردازیم. بسیاری از افراد بر این باورند که ترکیب مجموعه‌ای از گل‌ها، گیاهان، بوته‌ها و درختان برای ایجاد منظره‌ای خیره‌کننده و حیرت‌انگیز در دیزاین ویلاباغ کافی است. با این حال، آیا این دیدگاه به تنهایی قادر به دستیابی به طرح خانه باغ ویلایی زیبا و مطلوب است؟ بیایید بررسی کنیم که چرا تنها تکیه بر گیاهان مختلف ممکن است برای دستیابی به طراحی خانه باغ ویلایی عالی کافی نمی باشد و حتما باید از یک طراح ویلاباغ با تجربه و مهارت زیاد کمک بگیرید.

 

طرح و نقشه باغ ویلا

 

در طراحی باغ ویلا، یکی از مهمترین نکاتی که به زیبایی و لوکس بودن آن کمک شایانی می کند، گنجاندن فضای سبز وسیع و باغ در صورتی که با طراحی ساختمان باغ ویلا هماهنگ و مکمل باشند است. دستیابی به ترکیبی هماهنگ از رنگ ها و اطمینان از تناسب متعادل بین این رنگ ها و گیاهان انتخابی، همراه با مواد به کار رفته در ساخت ویلا، نقشی حیاتی و ضروری را در طراحی ویلا باغ ایفا می کنند تا فضایی بصری خیره کننده و آرام در باغ ویلا ایجاد کند. این رویکرد متفکرانه نه تنها جذابیت کلی دیزاین باغ ویلا را افزایش می دهد، بلکه حس آرامش را برای ساکنان آن تقویت می کند.

 

طراحي ويلا باغ

 

هنگام طراحی باغ ویلا ساده با عناصر چوبی، انتخاب گل ها و گیاهانی که مکمل و هماهنگ با منظره چوبی ویلا هستند ضروری است. از سوی دیگر، هنگام برخورد با ویلاهایی که با استفاده از مصالح بتنی یا فلزی ساخته شده‌اند، ترکیب گیاهان، درختان یا گل‌هایی که با مصالح ساختمانی خاص مطابقت دارند در طراحی ویلا و باغ بسیار مهم است. علاوه بر این، طراح ویلا باغ معمولا تمایل به استفاده از مواد سنتی، قدیمی و کلاسیک در طراحی باغ ویلا خود دارند که در نتیجه طراحی خانه باغ ویلایی نهایی ایجاد می‌شود که حس نوستالژی را در خود دارد و زیبایی‌شناسی سنتی را در بر می‌گیرد.

سبک‌های مختلف در طراحی باغ ویلا

طراحی باغ ویلا مانند خود ویلا سبک های مختلفی را در بر می گیرد. چه ویلای شما دارای معماری مدرن، کلاسیک، فلت یا دوبلکس باشد، طراحی ویلا و باغ برای اقامتگاه مجلل شما می تواند متناسب با زیبایی شناسی های مختلف مانند سبک های مدرن، کلاسیک، سنتی یا روستایی طراحی شود. در حالی که اصول محوطه سازی و عناصر ضروری دیزاین باغ و ویلا در تمام این سبک ها ثابت می مانند، انتخاب مدل و متریال این عناصر است طراحی ویلا باغ را متمایز می کند. برای درک بهتر، این تمایزات را از طریق مثال‌های مرتبط در بخش‌های بعدی توضیح خواهیم داد.

اگر طراحی باغ ویلا خود را به سبک مدرن انتخاب می‌کنید، می‌توانید با گنجاندن جعبه‌های گل، آلاچیق‌های فلزی و شیشه‌ای، چوب‌های ترمووود و شومینه‌های گازی امروزی، علاوه بر باغ‌ها و درختان دز طراحی خانه باغ ویلایی ، زیبایی‌شناسی را به‌خوبی افزایش می دهد. از سوی دیگر، اگر طراحی باغ و ویلا شما از جذابیت کلاسیک برخوردار است، قسمت عمده دیزاین باغ ویلا اغلب بر روی عناصر سنگی قرار دارد. ترکیب انبوهی از ویژگی‌های سنگی شیک و کلاسیک که یادآور کاخ‌های افسانه‌ای یا حتی اقامتگاه‌های سلطنتی هستند، مانند آلاچیق‌های سنگی، مسیرهای سنگی، شومینه‌ها و پل‌های سنگی جذاب بر روی حوض‌های مصنوعی، می‌تواند جذابیت طرح خانه باغ ویلایی شما را افزایش دهد.

از طرف دیگر، برای کسانی که به دنبال طراحی باغ روستایی هستند، تمرکز حول استفاده از کنده ها به عنوان ماده اولیه است. طراحی ویلاباغ‌ سبک روستایی دارای آلاچیق‌های چوبی جذاب، نیمکت‌های چوبی و میزهایی هستند که از چوب‌های محکم ساخته شده‌اند که همگی به فضای طبیعی و دلپذیر فضا کمک می‌کنند.

شومینه های گازی با نمای چوب سوز نیز یکی از عناصر رایج در این نوع طراحی باغ ویلا است. صرف نظر از سبک انتخابی طراحی ویلا باغ – چه مدرن، کلاسیک یا روستایی باشد – محوطه سازی و طراحی باغ و ویلا فضایی گرم و صمیمی را ایجاد می کند که برای میزبانی مجالس در حیاط ویلا ایده آل است. انتخاب سبک طراحی باغ و ویلا در نهایت به سلیقه و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.

در شرکت زالارک، ما به تیم متخصص و مجرب خود که برای پذیرایی از سلیقه های مختلف و سبک های معماری در طراحی ویلا و باغ اختصاص یافته است، افتخار می کنیم. چه به دنبال محیطی معاصر، کلاسیک یا روستایی باشید، تیم ما کاملاً مجهز است تا رویای شما را با نهایت تخصص و تعهد زنده کند.

اصول طراحی باغ ویلا چیست؟

1.ثبت ابعاد زمین برای دیزاین باغ و ویلا

اولین قدم در طراحی باغ ویلا شامل اندازه گیری دقیق و ثبت ابعاد فضای باغ در دسترس است. این اطلاعات ضروری به عنوان پایه ای برای فرآیند طراحی  باغ و ویلا عمل می کند.

2.در نظر گرفتن جهت طلوع و غروب خورشید برای طراحی ویلاباغ

هنگام برنامه ریزیبرای طراحی باغ ویلا، توجه به جهت طلوع و غروب خورشید بسیار مهم است.طراحی ویلاباغ باید به تعیین قرارگیری عناصر مختلف در داخل باغ برای بهینه سازی نور طبیعی و ایجاد تجربه های دلپذیر در فضای باز در زمان های مختلف روز توجه کند.

3.فضا سازی اصولی در طراحی باغ ویلا

 شناسایی نقاط بهینه برای ساختمان، زمین بازی، آبنما، استخر و دیگر فضاهای ضروری در داخل زمین یک جنبه حیاتی برای طراحی ویلاباغ است.یک طراح ویلا باغ باتجر باید فضسازی را طوری طراحی کند تا جریان رفت و آمد ساکنین بین مناطق مختلف باغ را هموار کند و عملکرد و کارایی طراحی ویلا و باغ را افزایش دهد.

4.تناسب عناصر در طراحی ویلاباغ

در طراحی ویلا و باغ  عناصری مانند میزان نور دریافتی، ارتفاع طبقات و آلاچیق ها و بابیکیو دز دیزاین باغ و ویلا هرکدام در منطقه مخصوص خود قرار دارد و وظیفه طراح ویلا باغ این است که به متعادل کردن این عناصر در طرح خانه باغ ویلایی بپردازد تا طراحی باغ ویلا کاربردی را تضمین کند.برای مثال آلاچیق اگر مدرن طراحی شود طراحی ویلا باغ هم باید به سبک مدرن باشد تا تعادل و هماهنگی کلی حفظ شود.

5.انتخاب متریال مناسب برای طراحی باغ و ویلا

انتخاب متریال هم در فضای داخلی و هم در فضای بیرونی طراحی باغ ویلا نقش بسزایی دارد. از کفپوش گرفته تا عناصر نما و محوطه سازی، استفاده از متریال و مواد با مقاومت بالا در طراحی ویلاباغ، نه تنها زیبایی و جذابیت ویلا را افزایش می دهد بلکه به ماندگاری دیزاین باغ و ویلا کمک می کند.پیشنهاد می شود انتخاب متریال ها با رنگ بندی های مختلف را به یک طراح ویلاباغ با تجربه و مهارت بالا بسپارید تا زیبایی ویلا شما را به حداکثر برساند.

6.انتخاب مبلمان برای طراحی ویلاباغ

توجه طراح ویلاباغ به انتخاب میز و صندلی در ایجاد فضای بیرونی راحت و جذاب در طراحی باغ ویلا بسیار مهم است. مبلمان باید مکمل طرح خانه باغ ویلایی  باشد و محیطی دنج را برای آرامش و لذت فراهم کند.

پیدایش سبک طراحی ویلا باغ کلاسیک و الهک گرفتن از آن در سبک مدرن

در دیزاین باغ ویلا لوکس و کلاسیک، انتخاب متریال نقش بسزایی در انتقال احساسات و زیبایی شناسی دارد، سبک کلاسیک که قدمت آن به دوران باستان بازمی گردد. نمونه‌ای گویا را می‌توان در طراحی کاخ‌ها و قلعه‌های تاریخی یافت که به دلیل مجلل و عظمت بسیار مورد ستایش پادشاهان و فرمانروایان بودند. در این سازه‌های باشکوه، سنگ‌های قیمتی، جواهرات و حتی فلزات گرانبها مانند طلا در کنار گل‌ها، گیاهان و درختان تزئینی، گران‌قیمت و منحصربه ‌فرد به کار رفته است.

استفاده از گل ها و گیاهان در باغ کاخ ها با تاکید بر طول و عظمت زمین مشخص می شد و هاله ای از شکوه را ایجاد می کرد. قابل توجه است که این رویکرد طراحی محلل همچنان بر طراحی ویلا باغ مدرن تأثیر می گذارد، زیرا همان اصول برای ساخت باغ های گیرا و نفس گیر به کار گرفته می شود. همانطور که در دوران باستان، امروزه نیز انتخاب متریال در طراحی باغ ویلا وسیله ای برای برانگیختن احساسات و تسخیر ذات زیبایی و تجمل است.

در حالی که ممکن است کاخ های بزرگ قدیمی دیگر در دنیای امروز وجود نداشته باشند، طراحی ویلا باغ مدرن از مجلل آنها الهام می گیرد. استفاده از مواد با دقت انتخاب شده، گل‌ها، گیاهان و درختان و همچنین دکوراسیون کلی، نقش مهمی در ایجاد فضایی شبیه به یک قصر سلطنتی دارد. با ترکیب ماهرانه این عناصر، طراحان معاصر تلاش می کنند تا حس شکوه و عظمت را در طراحی باغ ویلاها القا کنند که یادآور شکوه در کاخ های تاریخی است.

ایجاد هماهنگی میان سنگ پشت حیاط ویلا در طراحی ساختمان باغ ویلا

هنگامی که یک ویلا یا ساختمان دارای پوشش سنگی است، بدیهی است که دقت زیادی برای تأکید بر تجمل و عظمت ملک انجام شده است. در چنین مواردی، دستیابی به حس تعادل و هماهنگی بین فرم ساختمان و رنگ های به کار رفته ضروری می شود. با هماهنگی دقیق عناصر و رنگ‌های طراحی، یکپارچگی برای دیزاین باغ و ویلا به دست می‌آید و اطمینان حاصل می‌کند که زیبایی شناسی کلی و همچنین مجلل و شکوه متناسب با ظاهر متمایز ویلا را ایجاد می‌کند.

گروه معماری زال در مدیریت طیف گسترده ای از پروژه ها و سازه های ساختمانی ماهر است و از تحویل پروژه های سفارشی متناسب با اولویت های شما اطمینان می دهد. چه به دنبال طراحی باغ ویلا باشید، چه طراحی ویلا باغ کلاسیک، چه طراحی باغ و ویلا مدرن یا خدمات بازسازی ویلا، گروه معماری زال ویلا شما را تحت پوشش قرار می دهد.

اهمیت سقف شینگل در طراحی باغچه ویلا

در حوزه طراحی باغ ویلا، به ویژه برای سازه‌هایی با انواع سقف‌های شیب‌دار، شینگل به‌عنوان رایج‌ترین و مورد علاقه‌ترین مصالح بام شناخته شده است. اگرچه گاهی اوقات ممکن است از بتن و آسفالت به عنوان پوشش سقف استفاده شود، شینگل ها به طور کلی به عنوان بهترین انتخاب برای سقف های شیبدار ظاهر می شوند. مزیت کلیدی سقف‌های شینگل، که آن‌ها را از سایر مصالح سقف متمایز می‌کند، در هماهنگی یکپارچه آن‌ها با عناصر تزئینی مختلف و فضاهای سبزی است که معمولاً در طراحی‌های ویلا و باغ گنجانده می‌شوند. این سازگاری زیبایی شناسی و جذابیت کلی طراحی باغ ویلا را افزایش می دهد و محیطی منسجم و از نظر بصری دلپذیر ایجاد می کند.

سقف شینگل طیف گسترده ای از طرح ها و رنگ ها را ارائه می دهد که هر کدام مطابق با ترجیحات مشتری طراح ویلا باغ  ملزم است که آن را در طراحی خود قرار دهد. برای کسانی که تجمل و لوکس بودن را در طراحی باغ ویلا خود  اولویت قرار می دهند، پوشش سقف سنگی شینگل یک انتخاب محبوب بری دیزاین باغ ویلا است. از طرف دیگر، اگر طیف متنوعی از رنگ ها مورد نظر باشد، پوشش های آسفالتی یک گزینه عالی برای استفاده در طراحی ساختمان باغ ویلا است. علاوه بر این، افرادی که به دنبال گنجاندن نمای چوبی در طراحی ویلا باغ خود هستند، می توانند پوشش های شینگل را با طرح های چوبی انتخاب کنند که به طور یکپارچه با زیبایی شناسی مورد نظر ترکیب شوند. با چنین تطبیق پذیری، سقف شینگل امکان حس شخصی سازی و شیک بودن را با طراحی باغ ویلا فراهم می کند.

سوالات متداول

ابتدا شما از طریق شماره ثبت شده تماس می گیرید یا از طریق پنجره مشاوره درخواست خود را ثبت می نمایید. با توجه به اطلاعات داده شده در رابطه با شرایط پروژه طراحی و ساخت ویلا باغ کارشناسان مبلغ پیشنهادی را به شما ارایه می دهند. برای شروع دیزاین ویلا باغ، شما موظف هستید قسمتی از هزینه طراحی را به صورت پیش پرداخت واریز کرده و سپس معماران پروژه طراحی ویلای رویایی شما را شروع می کنند.

در رابطه با ساخت ویلا باغ طبیعتا هر چه بودجه ی بیشتری داشته باشید ویلایی لوکس تر و لاکچری تر خواهید داشت. اما در رابطه با طراحی ویلا باغ در شرکت معماری زال این فرایند کمی متفاوت تر است. 

گام به گام طراحی ویلا باغ در شرکت معماری زال همراه با کارفرمایان انجام می شود به طوری که مبلغ طراحی ویلا به همین روند پرداخته می شود. واضح است که هزینه دیزاین معماری ویلاباغ با هزینه صفر تا صد طراحی ویلا (طراحی معماری،سازه،تاسیسات و فاز دو) کاملا متفاوت است.بنابراین شما هر چقدر برای طراحی ویلا باغ خود هزینه بیشتری کنید طرحی دقیق تر با جزئیات اجرایی بیشتری دریافت خواهید کرد.

شرکت معماری زال موظف است که در کوتاه ترین زمان ممکن، طرح ویلا باغ رویایی شما را ارائه دهد. زمان طراحی ویلا به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از این عوامل تغییرات جزئی و کلی طرح ویلا باغ توسط کارفرما می باشد که نمی توان برای آن مقدار دقیقی محاسبه کرد. اما طرح اولیه ویلا که توسط معماران انجام می شود حداکثر 20 الی 30 روز کاری می باشد.

لازم به ذکر است که اگر بعد از 30 روز کاری شرکت معماری زال به هر دلیلی ناتوان در ارائه نقشه طراحی ویلا باغ شد، طبق قرار داد موظف به پرداخت جریمه به کارفرما می شود.

هزینه طراحی ویلا باغ به عوامل زیادی بستگی دارد و نمی توان قیمت ثابتی برای آن در نظر گرفت. در واقع یکی از مهم ترین عاملی که در طراحی ویلا تاثیر می گذارد سلیقه و درخواست های کارفرما می باشد. زیرا هزینه یک طراحی ویلا باغ لوکس و لاکچری با هزینه طراحی خانه باغ ویلایی ساده کاملا متفاوت است.

برای آگاهی از طراحی ویلا و باغ خود کافی است با کارشناسان ما تماس گرفته و با ذکر شرایط طراحی ویلای خود، مبلغ طراحی ویلا به شما اعمال خواهد شد.

پس از تایید طرح ویلا باغ توسط کارفرما از طریق رندرهای گرفته شده از پروژه،با یک پورتفولیو معماری تمامی عناصر و متریال به کار رفته در تمامی بخش های طراحی ویلا باغ معرفی شده و در صورت لزوم کدهای رنگی برای اجرای دقیق تر طرح ویلا در این دفترچه به شما ارایه می شود تا حداکثر دقت در اجرای پروژه را به شما بدهد.

در نهایت پورتفولیو طراحی ویلا باغ از طریق ایمیل یا واتساپ به کارفرما تحویل داده می شود.

بله،شرکت معماری زال با داشتن یک تیم کاملا مجهز در تمامی شاخه های ساختمانی از قبیل اجرای نما،سازه،برق تاسیات، طراحی داخلی و… در تمامی مراحل اجرا همراه با کارفرمایان خواهند بود و در کوتاه ترین زمان ممکن و همچنین بالاترین کیفیت و دقت پروژه ویلاباغ شما را به اتمام می رسانند و تمامی خدمات انجام شده را طبق قرار داد به مدت سه ماه گارانتی می کنند.

مشاوره رایگان برای اطلاعات بیشتر...

در خارج از زمان کاری اطلاعات پروژه خود را وارد کنید. در اسرع وقت، با شما تماس خواهیم گرفت.

ایمیل کنید

support@zalarc.com