از طراحی تا اجرای رویای شما با معماری زال

شرکت معماری زال با بیش از 7 سال سابقه در طراحی و اجرای انواع پروژه های ساختمانی و پیشرو در مدل سازی دقیق برای اجرا با به روز ترین نرم افزارهای معماری،مفتخر به ارایه تمامی خدمات در تمامی شاخه های ساختمانی می باشد.

طراحی داخلی به سبک گروه معماری زال

انجام گام به گام طراحی داخلی همراه شما

شما برای طراحی داخلی پروژه خود قبل از شروع هر کاری نیازمند یک مشاوره و راهنمایی از یک معمار با تجربه هستید.زیرا در ابتدا ممکن است شما یک سری ایده ها یا خواسته هایی برای پروژه خود داشته باشید که اجرا کردن آن ممکن نباشد 

درست است که طراحی دکوراسیون داخلی یک کار هنری است و به سلیقه شما وابسته است اما همواره باید پایبند به یکسری اصول استاندارد باشد که در صورت رعایت نشدن آن ممکن است از نظر زیبایی نتیجه مطلوب دلخواه شما را ایجاد نکند.

 

چرا طراحی داخلی با گروه زال متفاوت است

بازدید و مشاوره رایگان

بازدید و مشاوره رایگان

جزئیات اجرایی

مدل سازی دقیق عناصر دکوراسیون

35

طراحی 3d داخلی با بالاترین جزئیات

حداکثر دقت و ایمنی در نظارت و اجرا

5

اجرا طرح در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت

متعهد به کارفرما

طراحی دکوراسیون رستوران

طراحی رستوران از اهمیت ویژه ای در حوزه رستوران ها و سالن های غذاخوری برخوردار است. امروزه رستوران‌ها فراتر از مکان‌های صرف غذا ساخته می شوند و به مراکز اجتماعی تبدیل شده‌اند که مردم زمان زیادی را در آن سپری می‌کنند. رستوران ها نه تنها محل صرف غذا هستند، بلکه میزبان جشن ها و مراسم در سالن های خود هستند. با توجه به این عوامل نمی توان نقش مهم طراحی دکوراسیون رستوران و سالن رستوران را نادیده گرفت.

طراحي رستوران

طراحی دکور رستوران می تواند تاثیر عمیقی بر موفقیت کسب و کار رستوران ها داشته باشد. طراحی دکوراسیون داخلی نه تنها در رستوران بلکه به عنوان یک مؤلفه مهم و تأثیرگذار در تمامی کسب و کارها است. هنگامی که مشتریان وارد یک فضا مثلا یک می شوند، در همان ابتدا  طراحی و دکوراسیون داخلی فروشگاه تاثیرات خود را روی آن ها می گذارد. با کمال تعجب، عدم وجود طراحی داخلی رستوران یا دیزاین رستوران مناسب و شیک در بسیاری مواقع باعث سقوط رستوران های متعدد شده است. ضرب المثل “ذهن انسان در چشمان اوست” در این زمینه صادق است. حتی با وجود یک منوی غذایی استثنایی و غذاهای درجه یک، بدون داشتن طراحی رستوران مناسب و دکوراسیون رستوران زیبا و جذاب ممکن است  مشتری قابل توجهی را جذب خود نکند و کسب و کار باعث بروز مشکلاتی شود. برای فهم بهتر اصول طراحی داخلی رستوران، با ما همراه شوید.

طراحی داخلی رستوران کلاسیک

شناخت انواع سبک های طراحی رستوران 

برای شروع فرآیند طراحی دکور رستوران، یکی از حیاتی ترین مراحل تعیین سبک طراحی رستوران است. سبک طراحی منعکس کننده فضا و محیط مورد نظر شما برای رستوران خود است. علاوه بر این، منوی غذا و لیست غذاهایی که برای مشتریان سرو می شود نیز می تواند بر انتخاب سبک طراحی و دیزاین رستوران تاثیر بگذارد. سبک رستوران همه جنبه‌ها، از جمله منو، خدمات و نوغ آشپزی و سرو غذا را در بر می‌گیرد. به طور کلی، رستوران ها با سه سبک اصلی طراحی می شوند:

طراحی داخلی رستوران به سبک فست فودها

 

طراحی دکوراسیون داخلی فست فود

طراحی فست فود با تمرکز بر ایجاد فضایی که حس سرعت و فوریت را برای پخت و پز غذا را به مشتریان القا می کند، خود را از طراحی رستوران سنتی متمایز می کند. این رویکرد طراحی داخلی آشپزخانه موسسات فست فود مطابقت دارد، جایی که خدمات سریع و راحتی در اولویت هستند. با توجه به فضای محدود فست فود ها، طراحی دکوراسیون داخلی فست فود باید طوری باشد که مشتریان را تشویق کند که سریع ناهار بخورند و بعد از صرف غذا از آنجا خارج شوند. در مقابل، رستوران‌های سنتی با هدف فضایی آرامش‌بخش ایجاد می شود، جایی که مشتریان می‌توانند با آرامش از تجربه غذاخوری خود در مدت طولانی لذت ببرند.

طراحی فست فود و همچنین دکوراسیون داخلی فست فود نقش تعیین کننده ای در جذب کردن مشتریان دارد. هر عنصر دکور فست فود، از شکل و فرم صندلی گرفته تا طرح رنگی دیوارها و نورپردازی ها، می تواند به طور قابل توجهی حالات روحی و راحتی مشتریان هنگام غذا خوردن تأثیر بگذارد.

طراحی رستوران هایی که فقط غذای بیرون بر دارند یا تهیه غذاها

طراحی دکوراسیون رستوران هایی که غذاهای مجلل و خاص درست می کنند

در هر صورت، نوع و هدف رستوران شما تاثیر قابل توجهی در طراحی و دیزاین رستوران خواهد داشت.به عنوان مثال بدیهی است که دکوراسیون فست فودها با توجه به ماهیت کاربری آنها باید متمایز با طراحی دکوراسیون داخلی رستوران های اصیل و لوکس باشد.

طراحي داخلي رستوران

با توجه به اهمیت سبک دیراین داخلی رستوران در تضمین موفقیت آن، توصیه می کنیم سبک های مختلف طراحی رستوران را بررسی کنید که تحت عنوان های زیر ارائه شده اند:

سبک طراحی رستوران مدرن

سبک طراحی رستوارن مدرن باید بر اساس اصول معاصر، شامل سبک های هنری و زیبایی شناختی متنوع باشد. یک طراح ماهر در رابطه با شرایط محیطی و اجتماعی رستوران شما باید مطالعه ی کاملی داشته باشد تا بتواند یک دکوراسیون رستوران مناسب با این عوامل برای محیط رستورانی شما طراحی کند.به عنوان مثال اگر قرار است در مغازه ای لباس زنانه خرید و فروش شود طراحی دکوراسیون بوتیک باید حس زنانه را در مغازه ایجاد کند تا محصولات بهتر به فروش برسند.

در طراحی داخلی رستوران مدرن، یک ارتباط ظریف و در عین حال معنادار بین زیبایی، سادگی و در نظر گرفتن امکانات در رستوران از طریق استفاده استراتژیک از نورها و رنگ ها برقرار می شود. این رویکرد نه تنها دیزاین رستوران مدرن را جذاب تر می کند بلکه با تم های پر جنب و جوشی که به وجود می آورد، سبکی هنری را نیز در بر می گیرد که با محیط اطراف رستوران هماهنگ است. اجرای ماهرانه رنگ ها، نورها و حجم ها در ترکیب، محیطی جذاب و حرفه ای ایجاد می کند که مانند خون در رگ های رستوران جریان دارد و مشتریان را با جذابیت خود متمایل به خوردن غذا در رستوران می کند.

خلاقیت نقشی اساسی در طراحی رستوران مدرن ایفا می کند، به خصوص وقتی صحبت از تجسم فضاها، دکوراسیون رستوران و دیوارهای داخلی می شود. یک طراحی زیبا و خلاقانه می تواند دیزاین رستوران شما را متمایز کند و آن را منحصر به فرد و فریبنده کند. ادغام مواد مدرن و فن آوری های پیشرفته به طور موثر حس مدرنیته بودن را به مشتریان شما منتقل می کند.

انتخاب رنگ های مناسب در دیزاین داخلی رستوران می تواند در دستیابی به اهداف شما موثر باشد. به عنوان مثال، ترکیب رنگ های قرمز و نارنجی می تواند اشتهای مشتریان را افزایش دهد. از سوی دیگر، استفاده از رنگ های خنثی و سرد در دیزاین داخلی می تواند به ایجاد فضایی دلنشین و آرامش بخش کمک کند. نور به عنوان یک عنصر حیاتی در طراحی داخلی رستوارن مدرن، مکمل عوامل دیگری مانند مواد، مبلمان و دکور رستوران برای ایجاد یک کیفیت استثنایی عمل می کند.

سبک طراحی رستوران کلاسیک

در طراحی رستوران کلاسیک، لوکس بودن و رسمی بودن در مرکز توجه قرار دارند. یکی از ویژگی های کلیدی این سبک طراحی داخلی لوکس، فاصله استاندارد بین میزها است و استفاده از دکوراسیون کلاسیک رستوران باعث افزایش فضا می شودو همچنین در نظر داشته باشید  که نورپردازی نقش مهمی را در طراحی داخلی رستوران کلاسیک ایفا می کند،می توان با استفاده فراوان از چراغ ها برای متمایز کردن و تعریف فضاهای مختلف، تضمین یک تجربه برتر برای مشتریان و کاربران را ایجاد کنید.

برای ایجاد طراحی داخلی رستوران به سبک کلاسیک پرشکوه، طیف متنوعی از عناصر مانند سنگ کاری پیچیده، گچ بری دقیق، نقاشی های مینیاتوری، قاب ها، ستون ها، سر ستون ها، پارچه های کوبی، رنگ و پتینه کاری استفاده شده است. استفاده از پنجره‌های بزرگ که نور طبیعی کافی را میسر می‌سازد که برای دستیابی به فضایی از عظمت و درخشندگی بسیار مهم است. سقف ها در طراحی رستوران کلاسیک را می توان به سقف های کوتاه و بلند طبقه بندی کرد که هر کدام ویژگی های متمایز خود را دارند. سقف های کوتاه دارای گچ بری و پتینه کاری استادانه هستند پوشش های پتینه اغلب بر روی دیوارها و سقف ها استفاده می شود و توجه مشتریان و ناظران را به خود جلب می کند.، در حالی که سقف های بلند شکوه و مجلل بودن را به نمایش می گذارند.

در طراحی رستوران به سبک کلاسیک، یکی دیگر از عناصر مهم گنبد است که در درجه اول در فضاهای مرکزی و جمعی استفاده می شود و به دیزاین داخلی رستوران شکوه خاصی می بخشد. کاربرد گنبدها در طراحی لابی ساختمان های لوکس بسیار مورد توجه طراحان قرار می گیرد.استفاده از گنبدها امکان تفکیک مناطق شلوغ، نیمه شلوغ و آرام را فراهم می کند و تقسیمات و هویت های فضایی متمایز ایجاد می کند. استفاده از گچ بری و پتینه کاری به ایجاد فضایی رویایی و سنتی کمک می کند.

استفاده از کفپوش نه تنها در تقسیم بندی و قاب بندی فضاهای مختلف، بلکه در افزایش کیفیت فضایی و تسهیل سازماندهی مبلمان و گردش فضایی نقش حیاتی دارد.در طراحی داخلی رستوران به سبک کلاسیک اغلب رنگ‌های خنثی، گرم یا سلطنتی استفاده می‌شوند، در حالی که از رنگ‌های تند و زنده اجتناب می‌شود.

سبک طراحی رستوران سنتی

طراحی داخلی رستوران سنتی به طور منحصربه‌ فردی برای رستوران‌هایی که غذاهای ایرانی ارائه می‌کنند مانند غذاهای لذیذی مثل دیزی، انواع کباب‌ها و مجموعه‌ای از خورش‌های محبوب ایرانی مناسب است. در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران های این سبک از عناصر معماری ایرانی و سنتی الهام گرفته می شود.استفاده از پنجره‌های ارسی، ایوان‌ها، ستون‌های چوبی رنگ‌آمیزی و استفاده از رنگ‌های اصیل ایرانی مانند آبی فیروزه‌ای، سبز و قرمز شرابی به فضای سنتی کمک می‌کند. عناصری مانند فواره‌ها (مسیرهای آبی)، دیوارپوش‌های آجری، شیشه‌های رنگی و فضاهای سبز به عنوان یادآور نوستالژیک ویژگی‌های معماری سنتی ایران هستند.

طراحی رستوران فضای کانتینری

فضای داخلی و خارجی کانتینر را می توان به عنوان یکی از خلاقانه ترین سبک های طراحی رستوران در نظر گرفت. در فیلم‌های مختلف شاهد رستوران‌هایی بوده‌ایم که مشتریان غذاها و نوشیدنی‌هایشان در اطراف رستوران های سیار و کانتینری میل می کنند و این سبک در طول سال‌ها طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. طراحی رستوران با استفاده از فضاهای کانتینری دارای ویژگی های اساسی و قابل توجهی است که مهمترین ویژگی آن مدرنیته بودن و سادگی است.

علاوه بر این، کانتینر به شما این امکان را می دهد که طراحی دکوراسیون رستوران شما سبک مدرن را داشته باشد. علاوه بر این، اگر به دنبال طراحی رستوران مقرون به صرفه هستید که حداقل نیاز به دکوراسون رستوران را داشته باشید، انتخاب رستورانی با فضای کانتینری بسیار مناسب است. از آنجایی که نیاز به ساخت و سازهای بزرگ و گران قیمت را از بین می برد، می توانید با ارائه منوی مقرون به صرفه تر در مقایسه با رقبای خود، مشتریان بیشتری را جذب کنید.

علاوه بر این، مهم است که توجه داشته باشید که فضاهای کانتینر فقط به رستوران ها محدود نمی شود. حتی کافی شاپ ها نیز می توانند از این رویکرد طراحی بهره مند شوند.

در طراحی رستوران به چه اصولی باید توجه کرد؟

اگر به مطالب گفته شده دقت کرده باشید، حتما متوجه شده اید که یک طراحی دکوراسیون رستوران جنبه های مختلفی را در بر می گیرد که فراتر از صرفا ظاهر فضای داخلی است. در این بخش، برخی از اجزای کلیدی دیزاین رستوران را بررسی خواهیم کرد تا درک جامعی از این موضوع به دست آوریم. بیایید با نام رستوران شروع کنیم.

طراحی دکوراسیون داخلی شما باید با نامی که برای برند رستوران خود انتخاب کرده اید هماهنگ باشد. اگر طراحی رستوران مدرن مورد سلیقه شما بوده برای رستوران خود نامی مدرن را انتخاب کنید، و اگر فضایی سنتی دارد، نامی را انتخاب کنید که با سبک سنتی بیشتر شباهت داشته باشد. این باعث افزایش هماهنگی بین عناصر مختلف طراحی داخلی رستوران و نام رستوران شما می شود. به یاد داشته باشید، حتی نام رستوران نیز اهمیت زیادی در برند و هویت کلی رستوران دارد و نقش مهمی در جذب مشتزی دارد که نباید از آن غافل شد.

طراحی منوی رستوران یکی دیگر از اجزای مهم هماهنگ با طراحی رستوران است. منو باید به گونه ای ایجاد شود که با سبک کلی دکور رستوران هماهنگ باشد. این شامل انتخاب فونت، طرح رنگ و ظاهر کلی است که همگی باید با موضوع غذاها و دکوراسیون رستوران مطابقت داشته باشند. علاوه بر این، باید به سطح خدمات ارائه شده توجه دقیق شود.

همانطور که قبلا ذکر شد، غذا هایی که سرو می شوند باید با سبک دیزاین رستوران هماهنگ باشد. رستوران های سنتی غذاهای سنتی ارائه می دهند، در حالی که رستوران های مدرن غذاهای امروزی و فست فود سرو می کنند. بنابراین، هنگام تأسیس رستوران خود، توجه به این جنبه ضروری است. حتی لباس کارکنان رستوران باید مکمل سبک و طراحی داخلی رستوران باشد.

نکات مهم در طراحی رستوران

در طراحی رستوران، چندین جنبه کوچک و اغلب نادیده گرفته می‌شود که می‌تواند به طور قابل‌توجهی بر کیفیت و جذابیت فضای داخلی رستوران تأثیر مستقیم بگذارد. برای اطمینان از اینکه رستوران شما بالاترین کیفیت را داشته باشد، تمرکز بر نکات کلیدی زیر ضروری است.

1.در نظر داشتن سیستم تهویه در طراحی رستوران

در طراحی داخلی ساختمان ها به طراحی رستوران، سیستم تهویه نقش مهمی دارد. با طبخ غذاهای متنوع، حذف سریع بوی غذا و خروج دود از فضای رستوران ضروری است. با توجه به تعداد بالای افراد حاضر در رستوران، ایجاد یک سیستم تهویه کارآمد که هوای تازه و دلپذیر را تضمین می کند، ضروری می شود.

2.نقش دیوارها در طراحی دکور رستوران

در دیزاین رستوران، دیوارها اهمیت زیادی دارند. بسته به سبک دیزاین داخلی رستوران، راه های مختلفی برای ارتقاء آنها وجود دارد. می توانید کاغذ دیواری را انتخاب کنید یا از یک نقاش دیوار ماهر کمک بگیرید. علاوه بر این، استفاده از تخته های تزئینی می تواند دکوراسیون دیوار را بیشتر زیبا کند. انتخاب سبک طراحی رستوران شما بر ظاهر دیوارها تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، در رستوران های سنتی، گنجاندن آثار هنری و صنایع دستی می تواند راهی جذاب برای تزئین دیوارها باشد.

3.انتخاب کف پوش مناسب در طراحی داخلی رستوران

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی رستوران، انتخاب کفپوش مناسب برای به حداقل رساندن تراکم مشتریان داخل رستوران است. با وجود محیط شلوغ رستوران ها، انتخاب کفپوش چوبی به دلیل ظاهر زیبا و دوام آن می تواند سودمند باشد.

علاوه بر این، کفپوش رستورانی را انتخاب کنید که با توجه به احتمال ریختن مواد غذایی ضروری است که نگهداری تمیز کاری آن آسان باشد،. کفپوش انتخابی باید امکان تمیز کردن سریع و بدون زحمت را فراهم کند. هنگام انتخاب کفپوش، لغزنده بودن آن را نیز در نظر بگیرید. کفپوش باید سطحی امن برای جلوگیری از هر گونه لغزش و افتادن احتمالی مشتریان ایجاد کند.

سولات متداول

ابتدا شما باید از طریق شماره های ثبت شده با ما تماس بگیرید یا درخواست خود را از طریق پنجره پایین ثبت نمایید.سپس با توجه به اطلاعات داده شده در رابطه با پروژه به عنوان مثال متراژ حدودی فضای داخلی و یا بودجه ای که برای ساخت رستوران در نظر دارید، طراحان مبلغ طراحی داخلی را به شما ارائه می دهند.با تایید شما بخشی از مبلغ به صورت پیش پرداخت واریز شده و در مرحله بعد طراح داخلی از طریق هماهنگی با شما از محل پروژه بازدید کرده و طراحی داخلی رستوران شما را شروع می کند.

ما موظفیم در کوتاه ترین زمان ممکن پروژه طراحی رستوران شما را ارائه دهیم.اما بسته به حجم سفارشات طراحی داخلی در شرکت معماری زال و همچنین ابعاد فضای داخلی شما حداکثر زمان برای طراحی داخلی 20 تا 30 روز کاری می باشد.

در صورت تحویل ندادن طرح داخلی بعد از گذشت 30 روزکاری شرکت معماری زال طبق قرار داد موظف است خساراتی را به شما پرداخت کند.

تعرفه طراحی دکوراسیون رستوران به عوامل زیادی وابسته است.

به عنوان مثال هزینه یک طراحی دکور ویلا کلاسیک و لوکس با هزینه طراحی داخلی مینیمال و مدرن ساده کاملا متفاوت است پس سبک انتخابی شما در هزینه طرح داخلی رستوران شما تاثیر می گذارد و طبیعتا هرچه فضای داخلی شما بزرگ تر باشد مدت زمان انجام طراحی داخلی بیشتر طول می کشد پس هزینه بیشتری را شامل می شود.

برای اطلاع از قیمت پروژه طراحی داخلی با کارشناسان تماس گرفته و با ذکر شرایط پروژه تعرفه طراحی داخلی به شما ارایه می شود.

پس از تایید طرح داخلی رستوران توسط کارفرما از طریق رندرهای گرفته شده از پروژه،با یک پورتفولیو معماری تمامی عناصر و متریال به کار رفته با بالاترین جزئیات اجرایی به صورت سه بعدی و دوبعدی معرفی شده و در صورت لزوم کدهای رنگی برای اجرای دقیق تر طرح داخلی رستوران در این دفترچه به شما ارایه می شود تا حداکثر دقت در اجرای پروژه را به شما بدهد.

در نهایت پورتفولیو طراحی داخلی از طریق ایمیل به کارفرما تحویل داده می شود.

بله،شرکت معماری زال با داشتن یک تیم کاملا مجهز در تمامی شاخه های ساختمانی از قبیل بنایی،تاسیسات،اجرای دکوراسیون و… در تمامی مراحل اجرا همراه با کارفرمایان خواهند بود و در کوتاه ترین زمان ممکن و همچنین بالاترین کیفیت و دقت پروژه طرح رستوران شما را به اتمام می رسانند و تمامی خدمات انجام شده را طبق قرار داد به مدت سه ماه گارانتی می کنند.

مشاوره رایگان برای اطلاعات بیشتر...

در خارج از زمان کاری اطلاعات پروژه خود را وارد کنید. در اسرع وقت، با شما تماس خواهیم گرفت.

ایمیل کنید

support@zalarc.com