از طراحی تا اجرای رویای شما با معماری زال

شرکت معماری زال با بیش از 7 سال سابقه در طراحی و اجرای انواع پروژه های ساختمانی و پیشرو در مدل سازی دقیق برای اجرا با به روز ترین نرم افزارهای معماری،مفتخر به ارایه تمامی خدمات در تمامی شاخه های ساختمانی می باشد.

طراحی داخلی به سبک گروه معماری زال

انجام گام به گام طراحی داخلی همراه شما

شما برای طراحی داخلی پروژه خود قبل از شروع هر کاری نیازمند یک مشاوره و راهنمایی از یک معمار با تجربه هستید.زیرا در ابتدا ممکن است شما یک سری ایده ها یا خواسته هایی برای پروژه خود داشته باشید که اجرا کردن آن ممکن نباشد 

درست است که طراحی دکوراسیون داخلی یک کار هنری است و به سلیقه شما وابسته است اما همواره باید پایبند به یکسری اصول استاندارد باشد که در صورت رعایت نشدن آن ممکن است از نظر زیبایی نتیجه مطلوب دلخواه شما را ایجاد نکند.

 

چرا طراحی داخلی با گروه زال متفاوت است

بازدید و مشاوره رایگان

بازدید و مشاوره رایگان

جزئیات اجرایی

مدل سازی دقیق عناصر دکوراسیون

35

طراحی 3d داخلی با بالاترین جزئیات

حداکثر دقت و ایمنی در نظارت و اجرا

5

اجرا طرح در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت

متعهد به کارفرما

طراحی داخلی لوکس|طراحی دکوراسیون خانه های لوکس

طراحی داخلی لوکس که اغلب با سبک طراحی کلاسیک همراه است، مفهومی از شکوه و مجلل بودن را نشان می دهد. در حالی که برخی از افراد آن را به عنوان سبکی کاملا متفاوت در طراحی داخلی ساختمان می دانند، برخی دیگر آن را به عنوان رویکردی پیچیده در طراحی قلمداد می کنند. طراحی داخلی خانه های لوکس اغلب برای معماران یک چالش سخت است، اما امروزه برای بسیاری از ثروتمندان که دوست دارند خانه ای متفاوت داشته باشند دکوراسیون داخلی لوکس اغلب مورد استقبال آن ها قرار می گیرد.

چیدمان خانه های لوکس

جذابیت دکوراسیون خانه های لوکس در توانایی آن برای ایجاد فضای نشیمن پیچیده و شیک در خانه ها نهفته است. به طور علمی طراحی داخل خانه های لوکس هم می تواند سبک مدرن و هم سبک کلاسیک را در بر گیرد اما در عرف هرگاه اسم دکوراسیون لوکس به گوش می خورد توجه سمت مبمان با طراحی های پیچیده و با رنگ های طلایی و فرش های دست باف گران قیمت اولین نگاهی است در سبک لوکس نظر مردم را جلب می کند.قابل ذکر است که طراحی داخلی منزل به دو دسته اصلی تقسیم می شود – سبک طراحی ایرانی و خارجی. بهترین نمونه دکوراسیون داخلی خانه های لوکس ایرانی ، کاخ نیاوران می باشد.

طراحی منزل شیک

طراحی دکوراسیون لوکس چیست؟

طراحی داخلی لوکس مظهر جذابیتی جاودانه است که توسط طراحان داخلی ماهر و باتجربه که فضاها را با عناصر شکوه و مجلل پر می کنند و حس زندگی متفاوت را برای ساکنین و به خصوص مهمانان به وجود می آورد. بهترین نوع دکوراسیون داخلی لوکس در بهترین حالت در سبک کلاسیک است که ماندگاری را به وجود می آورد . در تمام دکوراسیون داخلی خانه های لوکس، عناصر با پیچیدگی های زیاد و خاص وجود دارند که مجموعه ی آن ها سنگ بنای عظمت و تجلل را تشکیل می دهند. با ترکیب این عناصر اساسی، می توان به طور موثر به احساس تجمل گرایی دست یافت.

نمای داخل ساختمان شیک

توجه به جزئیات در دکور داخلی خانه های لوکس بسیار مهم است، جایی که مواد و تزئینات به دقت انتخاب می شوند تا ظرافت و زیبایی را به نمایش بگذارند.بسیار مهم است که هزمان به زیبایی و ظرافت عناصر طراحی داخلی لاکچری و لوکس اهمیت می دهید به کارایی بودن و عملکردی بودن آن ها هم توجه لازم بکنید. دستیابی به یک طراحی داخلی مجلل و حرفه ای مستلزم یک مرحله اولیه مشاوره و برنامه ریزی دقیق برای انتخاب بهینه در چارچوب ملاحظات بودجه است.

ویژگی‌های دکوراسیون داخلی لوکس که باید مورد توجه قرار گیرد

1.هماهنگی و نظم  برای دکور لوکس

طراحی داخلی لوکس، اگرچه گاهی اوقات از نظر زیبایی شناسی ظرافت و شکوه را بیان می کنند، اما در کنار مجلل بودن باید به اصل یکپارچگی و هماهنگی با نظم خاص عمل کنیم. در حقیقت ماهیت طراحی دکوراسیون لوکس در ایجاد محیطی آرام و منظم نهفته است، جایی که مبلمان به طور یکپارچه هماهنگ می شوند، تقارن فراوان است و هر عنصر به طور دقیق با بقیه عناصر دیگر هماهنگ به نظر می رسد. بی نظمی جایی در این رویکرد طراحی نفیس ندارد.

2.توجه به راحتی در طراحی داخلی لوکس

در زمینه طراحی داخلی خانه های لوکس، راحتی ساکنان اولویت اصلی است به خصوص زمانی که طراحی دکوراسیون داخلی ویلا باشد باید تمامی عناصر طراحی دکوراسیون لوکس با نیازهای خاص ساکنین سفارشی شود. طراحان داخلی مجلل حرفه ای و با تجربه به طرز ماهرانه ای دکوراسیون داخلی لوکس را با نهایت راحتی ترکیب می کنند و اطمینان می دهند که هر جنبه ای از زندگی روزمره کاربران حسی از شکوه و آسایش را تراوش می کند. یکی از ویژگی های کلیدی در اجرای دکوراسیون خانه های لوکس، ایجاد فضایی است که بلافاصله با ورود به خانه احساس آرامش عمیقی را القا می کند که این کار تنها با انتخاب مواد مناسب و طرح های لاکچری که توسط معماران گزینش می شود به وجود می آید.

3.استفاده رنگ‌های تیره و گرم برای دکوراسیون داخلی لوکس

طراحی داخلی لوکس معمولاً دیوارهای برشکاری شده وتزئین شده را به عنوان پایه و اساس خود در بر می گیرد که رنگ روی آن شامل رنگ های غنی و تیره نیز می شود. معرفی آثار هنری، تابلوها و اشیا گران بها و دکوراسیون در رنگ های گرم و دلپذیر می تواند زیبایی فضا را افزایش دهد. برای دکوراسیون لوکس منزل رنگ هایی مانند قرمز، قهوه‌ای و سبز را در نظر بگیرید و در عین حال محیط را با عناصر چوبی تیره تزئین کنید. پالت رنگ تیره چوب ممکن است کمی اتاق را تاریک و کوچک کند، اما همیشه فضای پیچیدگی و ظرافت را حفظ می کند.

4.طراحی هوشمندانه دکوراسیون داخلی لوکس

طراحی دکور داخلی خانه های لوکس حول تصمیم گیری دقیق و هوشمندانه در هر مرحله از فرآیند طراحی دکوراسیون لوکس منزل توسط معماران انجام می شود به عبارت دیگر در سبک دکوراسیون لوکس هر عنصر با نهایت دقت و هدفمند انتخاب می شود. درهم و برهمی و بی نظمی جایی در طراحی داخلی لاکچری ندارد، زیرا باید جریانی منظم و بدون شکاف از یک اتاق به اتاق دیگر را در بر بگیرد. دستیابی به تعادل و هماهنگی در کل فضا بسیار مهم است. توجه به هماهنگی در چیدمان خانه های لوکس به صورت اصولی و هوشمندانه، ایجاد اتاق های منسجمی را تضمین می کند که از هرگونه احساس قطع ارتباط جلوگیری می کند.

5.توجه به جزییات در طراحی دکور لوکس

در طراحی دکوراسیون خانه های لوکس، همزمان با تأکید بر نظم و ثبات، باید به جزئیات پیچیده توجه دقیق کرد. قابل توجه است که اکسسوری‌ها برای دکوراسیون داخلی لوکس نقش محوری دارند و اغلب به شکل‌های بزرگی مانند لوستر، گلدان و لوسترهای پردخشش ظاهر می‌شوند که از مواد نفیس مانند چینی، نقره یا طلا ساخته شده‌اند. حتی جزئیات ظریف روی ستون‌ها به جذابیت مجلل فضا کمک می‌کند و تعادل کاملی بین مجلل بودن و ظرافت  ایجاد می‌کند.

6.انتخاب پارچه‌های لوکس

در طراحی داخلی خانه های لاکچری، مبلمان ها و کف خانه با پوشش‌های کلاسیک و مجلل آراسته می‌شوند و به طور کلی هیچ از یک عناصر خالی از هر پوششی در معرض دید باقی نمی‌گذارند. پرده های استفاده شده اغلب سنگین و آغشته به تزئینات گران قیمت هستند. فضای داخلی دارای انبوهی از پارچه های مجلل مانند ابریشم، مخمل و چرم است که با طرح های پیچیده گل و رنگ های غنی تزیین شده است. هنر هماهنگ ‌سازی ماهرانه طرح‌ها، رنگ‌ها و بافت‌های مختلف پارچه از ویژگی‌های بارز طراحی داخلی لوکس است.

به عنوان یک طراح، پیروی از جدیدترین رنگ های مرسوم سال در انتخاب پارچه هایی که به شخصیت کلی خانه کمک می کنند و حس انحصار را برمی انگیزند، نادیده گرفته می شود. هر انتخاب پارچه ای با رنگ و بافت های خاص خود باید طوری گزینش شود که شکوه و عظمت را به طراحی داخلی لاکچری و لوکس اضافه کند.

7.استفاده از مبلمان با منبت در طراحی داخلی لاکچری

طراحی لوکس الهام اصلی خود را از خانه های مجلل قرن 18 و 19 می گیرد که در انتخاب مبلمان باید به خانه فضای سلطنتی ببخشد. یکی از مشخصه‌های بارز دکوراسیون لوکس، استفاده از مبلمان مجلل و پرآذین با روکش‌های مخملی و چوب‌های حکاکی شده که با رنگ طلایی پوشش داده شده است می باشد. انتخاب مبلمان لوکس به عنوان یکی از شاخص ترین و تعیین کننده ترین ویژگی های دکوراسیون لوکس است.

قبل از شروع طراحی داخلی لوکس باید موارد ذیل مورد توجه قرار گیرد

1.عملکردی بودن دکوراسیون داخلی لوکس

جنبه اولیه در طراحی داخلی، عملکرد و استفاده کارآمد از فضای داخلی است به خصوص زمانی که طراحی داخلی مانند طراحی داخلی مغازه به هدف تجارت یا کسب و کار اعمال می شود. در محدوده یک ساختار چهار دیواری مانند خانه، قسمت های مختلفی مانند طراحی اتاق خواب، آشپزخانه و اتاق نشیمن با هم وجود دارند قرار گرفتن تمامی این فضا ها باید طوری باشد که استانداردهای معماری داخلی را القا کنند که باعث می شود هر فضا در جای مناسب خود به صورت منظم قرار گیرد تا خللی در رفت و آمد ساکنین ایجاد نکند.لازم به ذکر است که تمامی فضا ها باید با مبلمان یا عناصر خاص خود با نور پردازی اصولی که همچنان حس لوکس بودن را ایجاد کند فضا را پر کنند.

2.وجود آسایش علاوه بر زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی لوکس

یکی دیگر از جنبه های مهم که در طراحی داخلی خانه های لوکس باید به آن توجه شود، راحتی محیط است. در حالی که طراحی فضایی جذاب از نظر جذابیت بصری ضروری است، اما نباید قابلیت استفاده کردن از فضا را به خطر بیاندازد. مانند طراحی اتاقی که به زیبایی آراسته شده بدون داشتن طراحی سرویس بهداشتی و حمام شخصی به صورت اصولی کاربردی ندارد، نمی تواند احساس راحتی را به ساکنان خود القا کند. چه یک طراحی داخلی خانه باشد یا  طراحی دکوراسیون داخلی شرکت، ایجاد یک محیط مساعد و آرام بسیار مهم است. بدون فراهم کردن شرایط مناسب و آرام، با دکوراسیون لوکس هم نمی توان برای ساکنین احساس آرامش و راحتی را ایجاد کند.

3.توجه ویژگی‌های عناصر دکوراسیون لوکس

توجه به ویژگی های غیرقابل تغییر در دکوراسیون خانه های لوکس از اهمیت بالایی برخوردار است. در این میان، کمیت نور طبیعی و عناصر معماری به عنوان محوری ترین جنبه هایی هستند که طراحی داخلی خانه های لاکچری را شکل می دهند، قرار می گیرند.به طور کلی تعیین در دسترس بودن نور و ویژگی های معماری به عنوان یک پایه ثابت برای هر طراحی عمل می کند که پس از تکمیل فرآیند دکوراسیون نمی توان آن را تغییر داد.به عنوان مثال نمی توان جایگاه لوستر را به دلیل مسائل فنی نمی توان تغییر داد بنابراین قبل از اجرا به شعاع نوری آن و محل قرار گیری توجه ویژه ای کرد. بنابراین، چیدمان خانه های لوکس باید با دقت طراحی شود تا از پتانسیل کامل دکوراسیون لوکس منزل استفاده شود و اطمینان حاصل شود از عملکرد و کارایی خوبی بهرهمند هستند.

4.طراحی نقشه برای دکور لوکس

برای انجام طراحی دکوراسیون یک ساختمان، صرف نظر از سبک انتخابی، ضروری است که با ایجاد یک چیدمان فضایی و یک طرح پلان سنجیده انجام شود و بعد شروع به اجرای طرح کنیم. ترسیم یک طرح کلی حتی به صورت دستی، مهم ترین مرحله در ساخت دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار است.این امر زمانی حیاتی می شود که رفت آمد افراد در آن محل زیاد باشد به عنوان مثال در طراحی داخلی فروشگاه،اگر این اصل رعایت نشود موجب تراکم بیش از حد افراد می شود. این طرح اولیه به عنوان یک نمایش بصری از فضای مورد نظر قبل از اجرای آن عمل می کند. علاوه بر این، طرح کلی نقش حیاتی در تعیین کمیت و ابعاد مناسب مبلمان مورد نیاز برای طراحی داخلی لوکس است.

5.نقش نورپردازی در طراحی داخلی لوکس

قبل از شروع فرایند طراحی نور پردازی دکور داخلی خانه های لوکس باید مشخص کرد که چه بخش هایی از منزل با نور طبیعی به فضا روشنایی می بخشند.سپس به تعیین تعداد لوسترها و آباژورهای موجود در هر فضا می پردازیم. این رویکرد متفکرانه یک طرح روشنایی بهینه را تضمین می کند که تکمیل کننده طراحی دکوراسیون خانه های لوکس است که در نتیجه عناصر طراحی داخلی و لاکچری را بهتر در معرض نمایش قرار می دهد.

6.اهمیت رنگ در طراحی دکوراسیون لوکس

در طراحی دکوراسیون لوکس، رسیدن به یک نتیجه مطلوب مستلزم شناخت همه جانبه عناصر مختلف مانند نور، رنگ و غیره است. طراحی داخلی لوکس توجه ویژه ای به رنگ اصلی و فرعی در پوشش‌های کل فضا، شامل دیوارها، کف، سقف و درها می‌طلبد. توجه دقیق به رنگ مبلمان، همراه با انتخاب پرده ها و فرش هایی که هماهنگی بی عیب و نقصی با موضوع کلی طرح دارند، بسیار مهم است. توجه دقیق به این جزئیات، نتیجه ای منسجم و زیبایی بصری را در دکوراسیون داخلی لوکس تضمین می کند.

7.دکوراسیون لوکس آپارتمان ها و منازل مسکونی

طراحی دکوراسیون منزل لوکس در تهران با توجه به فضای گسترده و نیاز به طراحی داخلی خلاقانه و مجلل، چالش بزرگی را به همراه دارد. پایبندی به تمام عناصر ضروری طراحی دکوراسیون لوکس در تمامی خانه های بزرگ بسیار مهم است. دکوراسیون داخلی خانه های لوکس در تهران سبک های متنوعی مانند مدرن، سلطنتی یا کلاسیک را در بر می گیرد و در عین حال از رنگ های متضاد پرهیز می شود. در عوض، پالت رنگ حول انتخاب های ظریفی مانند سفید، مشکی، بژ، استخوانی، قهوه ای و طلایی می چرخد. انتخاب رنگ های مناسب به عنوان یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عوامل در دستیابی به طراحی داخلی لاکچری خانه ها می باشد.

8.گچ بری و پتینه کاری

یکی از ویژگی های متمایز طراحی داخلی خانه های لاکچری کلاسیک استفاده از گچ بری های خاص و طرح های پیچیده برای برجسته کردن سقف های بلند است. طراحی داخلی خانه های لوکس اغلب شامل گچ کاری و انواع مختلف پتینه کاری است که با ورقه های طلا تزئین شده است و مجلل بودن آنها را بیشتر می کند. مصالح لوکس جایگاه برجسته ای در این خانه ها دارد، با سنگ مرمر، سرامیک و کاشی های بزرگ با طرح های مجلل که فضاهای داخلی لاکچری را تزئین می کند. برای دستیابی به یک خانه واقعاً مجلل و با شکوه، هر دو طراحی داخلی و خارجی باید از طراحی معماری لوکس و متریال های خاص و گرون استفاده کنند.

فراتر از طراحی کلی، خانه های لوکس شامل مناطق مختلفی مانند اتاق خواب، آشپزخانه، حمام و لابی است. هر فضا دارای ترکیب عناصر شیک و مجلل برای تضمین یک فضای منسجم و با عظمت و شکوه در کل محل اقامت است.

سولات متداول

ابتدا شما باید از طریق شماره های ثبت شده با ما تماس بگیرید یا درخواست خود را از طریق تیکت ثبت نمایید.سپس با توجه به اطلاعات داده شده در رابطه با پروژه به عنوان مثال متراژ حدودی فضای داخلی و یا بودجه ای که برای اجرا در نظر دارید، طراحان مبلغ طراحی داخلی را به شما ارائه می دهند.با تایید شما بخشی از مبلغ به صورت پیش پرداخت واریز شده و در مرحله بعد طراح داخلی از طریق هماهنگی با شما از محل پروژه بازدید کرده و طراحی داخلی را شروع می کند.

یکی از مهم ترین عامل در طراحی داخلی در نظر گرفتن بودجه کارفرما می باشد.معماران زال قبل از شروع انجام هرگونه پروژه طراحی داخلی،ابتدا بودجه ی کارفرما را در نظر می گیرند تا هزینه اجرای طراحی داخلی مطابق با بودجه باشد. در غیر اینصورت انجام طراحی داخلی غیر اصولی و بی فایده خواهد بود.

به عنوان مثال فرض کنید ما طراحی داخلی یک بوتیک را به صورت خیلی لوکس انجام دهیم اما اگر کارفرما از نظر مالی توان اجرای آن را نداشته باشد پس طراحی داخلی آشپزخانه کاربردی برای کارفرما نخواهد داشت.

ما موظفیم در کوتاه ترین زمان ممکن پروژه طراحی داخلی شما را ارائه دهیم.اما بسته به حجم سفارشات طراحی داخلی در شرکت معماری زال و همچنین ابعاد فضای داخلی شما حداکثر زمان برای طراحی داخلی 20 تا 30 روز کاری می باشد.

در صورت تحویل ندادن طرح داخلی بعد از گذشت 30 روزکاری شرکت معماری زال طبق قرار داد موظف است خساراتی را به شما پرداخت کند.

تعرفه طراحی داخلی توسط شما تعیین می شود!

واضح است که هزینه یک طراحی داخلی کلاسیک و لوکس با هزینه طراحی داخلی مینیمال و مدرن ساده کاملا متفاوت است پس سبک انتخابی شما در هزینه طرح داخلی تاثیر می گذارد و طبیعتا هرچه فضای داخلی شما بزرگ تر باشد مدت زمان انجام طراحی داخلی بیشتر طول می کشد پس هزینه بیشتری را شامل می شود.

برای اطلاع از قیمت پروژه طراحی داخلی با کارشناسان تماس گرفته و با ذکر شرایط پروژه تعرفه طراحی داخلی به شما ارایه می شود.

پس از تایید طرح داخلی توسط کارفرما از طریق رندرهای گرفته شده از پروژه،با یک پورتفولیو معماری تمامی عناصر و متریال به کار رفته در طراحی داخلی معرفی شده و در صورت لزوم کدهای رنگی برای اجرای دقیق تر طرح داخلی در این دفترچه به شما ارایه می شود تا حداکثر دقت در اجرای پروژه را به شما بدهد.

در نهایت پورتفولیو طراحی داخلی از طریق ایمیل به کارفرما تحویل داده می شود.

بله،شرکت معماری زال با داشتن یک تیم کاملا مجهز در تمامی شاخه های ساختمانی از قبیل بنایی،تخریب و کنده کاری،برق کاری و لوله کشی و… در تمامی مراحل اجرا همراه با کارفرمایان خواهند بود و در کوتاه ترین زمان ممکن و همچنین بالاترین کیفیت و دقت پروژه شما را به اتمام می رسانند و تمامی خدمات انجام شده را طبق قرار داد به مدت سه ماه گارانتی می کنند.

مشاوره رایگان برای اطلاعات بیشتر...

در خارج از زمان کاری اطلاعات پروژه خود را وارد کنید. در اسرع وقت، با شما تماس خواهیم گرفت.

ایمیل کنید

support@zalarc.com